Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Всі держави ЄС надають українським біженцям тимчасовий захист одразу після приїзду
З початку повномасштабної війни понад 5 мільйонів українців були вимушені виїхати до ЄС. Трохи більше ніж 3,5 млн отримали статус тимчасового захисту у країнах-членах ЄС.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на EU supports Ukraine.
За спеціальною Директивою ЄС, гарантується право на проживання, працевлаштування, соціальний пакет та доступ дітей до освіти щонайменше до 4 березня 2023 року. Водночас правила реєстрації та перебування відрізняються. Зокрема, останнім часом виникає багато запитань, чи дає статус тимчасового захисту право на подорожі всередині ЄС та на екстрені поїздки до України, якщо 90 безвізових днів у межах 180-денного терміну вже немає. Роз'яснення:
Проте виїзд до України можливий лише наземними видами транспорту через країни Шенгену, які таких винятків не робили. Тому прикордонні служби цих країн керуватимуться правилом 90-денного безвізового терміну. Якщо цього «пільгового» періоду вже немає, вас можуть не пустити назад до країни перебування. Докладну інформацію про правила реєстрації та перебування у країнах ЄС ви знайдете тут.
Нагадаємо, Шотландія призупиняє програму підтримки біженців з України. Крім того, українським біженцям дозволили користуватися національним водійським посвідченням у ЄС.
Також Інформатор писав, що ЄС допоможе Україні виплачувати пенсії для біженців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.