Українці несподівано відповіли на питання, чи виїхали б у США чи Європу, якби отримали нове громадянство

Опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології, виявило, що більшість українців не мають наміру покидати свою країну, навіть якби отримали громадянство США чи країн Європи

валіза, опитування
Українці хочуть бути вдома

Більшість українців не планують виїжджати з країни, навіть якби отримали американське чи європейське громадянство. Лише п'ята частина готова переїхати за таких умов. Кількість жінок та чоловіків, які не планують покидати Україну, навіть якби їм дали громадянство іншої країни, різниться всього на 10%.

Про це йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). Соціологи опитали 1022 респонденти в період з 1 по 6 вересня.

79% українців зазначили, що не переїхали б до США чи Європи, навіть якби їм запропонували громадянство цих країн. 19% висловили готовність переїхати в іншу країну за таких умов.

опитування 1

Що стосується гендерних груп, то 70% чоловіків у віці від 25 до 55 років не планують покидати Україну, в той час, як 27% бажають виїхати. Також соціологи вияснили, що 80% жінок такого ж віку не мають наміру виїжджати, а 18% розглядають переїзд.

опитування 2

А ви б переїхали назавжди до Європи чи США, якби отримали громадянство нової країни?

Image

Порівняння з попередніми роками

На початку повномасштабного вторгнення 91% українців заявили про намір залишитися в Україні, тоді як лише 7% висловили бажання виїхати за кордон, щоб побудувати нове життя.

У 2020 ж році 28% українців хотіли переїхати в іншу країну. 69% опитаних були готові залишитися в країні.

Скільки українців у Німеччині та Нідерландах хочуть повернутися додому

За даними від міграційної платформи EWL, українські біженці у Німеччині та Нідерландах заявили про різні планах на майбутнє. В Німеччині 32% респондентів планують залишатися в країні на кілька років, 24% мають намір залишитися щонайменше на рік, а 8% розглядають можливість залишитися назавжди. Однак, 18% біженців у Німеччині ще не прийняли остаточного рішення щодо повернення в Україну.

У Нідерландах ситуація дещо інша. Тут 44% опитаних планують залишатися на кілька років, 21% хочуть залишитися принаймні на рік, і лише 6% мають намір залишитися в країні назавжди. Значна частина біженців у Нідерландах також ще не визначилися з остаточним рішенням щодо повернення додому — 19%.

Раніше повідомлялося, що пів Європи вважає війну в Україні найбільшим викликом для ЄС, згідно з опитуванням. Також Інформатор писав, що в Угорщині суттєво погіршилося ставлення до біженців з України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube