Розслідування Die Welt про українських біженок у Берліні спровокувало скандал у соцмережах

Журналісти видання, опираючись на дані неназваної соцпрацівниці, стверджують, що понад 50% всіх повій в Берліні це - українки

Біженці з України, Берлін
Українські біженки у Берліні нібито підпрацьовують повіями

Німецьке видання Die Welt оприлюднило скандальну статтю про те, чим займаються українські біженки у Берліні. Журналісти, опираючись на дані анонімної соцпрацівниці, стверджують, що половина від усіх повій у столиці Німеччини це - біженки з України. Загадкова соцпрацівниця каже, що після початку війни у 2022 році показник представниць однієї із найдревніших професій у місті різно стрибнув догори, а пояснює вона це тим, що, мовляв, іншого способу, як швидко заробити у Німеччині, українки нібито не знаходять. 

Поважне видання Die Welt цитує працівницю соціальних служб, не називаючи ні її імені, ні прізвища, і навіть чіткої посади, яку вона офіційно займає  в органах соціального захисту Німеччини. Журналісти при цьому стверджують, що 50% повій у Берліні - це українки. Жодних інших фактів, якими б підкріплювались ці показники, -  немає.

"Зараз у борделях до 50% складають українок. Багато з них — це дуже молоді дівчата, які прибули через війну", — цитує видання соцпрацівницю.

Далі кореспонденти у темних барвах описують "муки", які випадають на долю українок. Мовляв, молоді дівчата йдуть у цю професію, переповідаючи одна одній про можливість тимчасового легкого і швидкого заробітку, але робота затягує і жінки залишаються на довший період. Жінки, за словами соцпрацівниці, взагалі не знають про свої права, вони бояться про те, що їхня діяльність стане відомою.

"Багато українських жінок, яких ми підтримуємо, навіть не знають про свої права. Їм навіяли страх перед центрами зайнятості. Нещодавно до нас прийшла жінка близько 40 років, якій я порадила звернутися по допомогу до центру зайнятості. Але вона боялася, що її діяльність у проституції може стати відомою і викликати проблеми. Її сильно турбує стигматизація", — розповідає загадкова соцпрацівниця.

Вона каже, що багато українок - безхатьки. Вони не мають офіційної реєстрації у Німеччині, часто живуть у друзів та колег, гостьових будинках або у приміщеннях борделів. Відтак, втрачаючи роботу, жінки втрачають і житло. 

"Для багатьох жінок знадобиться кілька спроб, перш ніж вони зможуть остаточно покинути проституцію", — стверджує соцпрацівниця. 

За її словами, опанувати інші професії українкам заважають мовний бар'єр, бюрократія, відсутність знання міста. Тому робота повією з тимчасової перетворюється на постійну. 

"Вони стверджують, що залишаться у цій сфері лише на кілька місяців або років, а потім повернуться додому. Але цей період часто розтягується", — зазначає соціальна працівниця.

Реакція соцмереж

Українці у соцмережах по-різному відреагували на статтю. Багато громадян вважають, що це відверта "заказуха", ціллю якої є розбурхати тему біженців. Інші кажуть, що дівчат з України ніхто не рахував, а цифри - взяті з пальця. Так чи інакше тема не залишає людей байдужими. 

Стаття Die Welt здійняла галас у мережі
Стаття Die Welt здійняла галас у мережі
Стаття Die Welt здійняла галас у мережі
Стаття Die Welt здійняла галас у мережі

Зауважимо, що Німеччина легалізувала послуги повій ще у 2002 році. Жінки, які працюють у цій сфері, отримують офіційну зарплату та мають соцпакет. 

Як живеться українським біженцям у Німеччині

Видання DPA пише, що Німеччина готується посилити правила одержання соціальної допомоги для біженців. Пропонується, зокрема, скоротити виплати, якщо людина відмовляється від легальної роботи, або ж працює нелегально. 

Кількість безхатьків у Німеччині у 2024 році стрімко зросла. Загальна кількість осіб, яким ніде жити, сягнула у країні 439,5 тисяч. При цьому третина безхатьків - біженці з України, які втекли від війни. Це молоді люди, вік яких коливається у межах 31 років. 

У Німеччині також готові допомогти Україні із поверненням додому військовозобов'язаних біженців. Готовність повернути біженців з Німеччини в Україну висловив політик від ХДС Маркус Зьодер. Щоправда, він пояснив, що ФРН може зробити це лише у тому випадку, якщо про таку допомогу звернеться Київ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube