"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Не варто забувати про профілактичні щеплення
Українські біженці в Польщі можуть отримати безоплатну медичну допомогу, в тому числі й необхідні щеплення. Це стосується всіх громадян України, від дітей до людей похилого віку. Українці, які прибули в Польщу після 24 лютого, отримують меддопомогу на рівні з поляками.
В Міністерстві охорони здоров'я України розповіли, як українцям можна отримати потрібні щеплення. Щоб вакцинуватися у Польщі, потрібен один із документів, що посвідчує особу:
Отримати необхідні профілактичні щеплення можуть і діти, відповідно до польської Програми профілактичних щеплень. Профілактика охоплює 14 інфекційних захворювань, зокрема обов'язковими є щеплення проти ротавірусу та пневмококу.
"Зробити необхідне щеплення дитині можна у сімейного лікаря. Знайти потрібний медичний заклад можна за телефоном безоплатної цілодобової гарячої лінії 800 190 590", - кажуть у МОЗ.
Там також наголосили, що польська влада закликає усіх українців, які приїхали до Польщі після повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого вакцинуватися проти COVID-19. Щеплення доступні усім повнолітнім українцям, а також дітям з 5 років.
"Якщо українець бажає зробити щеплення від COVID-19, йому слід звернутися до сімейного лікаря й отримати направлення на процедуру. Пацієнту із собою треба мати або документ, що посвідчує особу, або номер PESEL. Знайти лікаря або пункт вакцинації для отримання щеплення проти коронавірусу у Польщі можна за телефоном 800 190 590", - розповідають у Міністерстві охорони здоров'я.
Крім того, українці, які мають намір залишитися в Польщі на певний період, можуть отримати номер PESEL — аналог українського ідентифікаційного номера. Він надає доступ до послуг сфери охорони здоров’я на постійній основі, до соціальної допомоги. Для оформлення документа потрібно звернутися до адміністрації будь-якої гміни (аналог українських об’єднаних територіальних громад, ОТГ) та подати заяву, фото і свої актуальні дані. Покрокова інструкція є за посиланням bit.ly/3ENo1U6.
Нагадаємо, як українцям з важкими хворобами отримати медичну допомогу у Польщі.
Також Інформатор писав, що потрібно знати українцям про щеплення за кордоном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.