Українці можуть безкоштовно вакцинуватися у Польщі: що для цього потрібно

Читать на русском

Не варто забувати про профілактичні щеплення

Читать на русском
Українці можуть безкоштовно вакцинуватися у Польщі: що для цього потрібно

Не варто забувати про профілактичні щеплення

Українські біженці в Польщі можуть отримати безоплатну медичну допомогу, в тому числі й необхідні щеплення. Це стосується всіх громадян України, від дітей до людей похилого віку. Українці, які прибули в Польщу після 24 лютого, отримують меддопомогу на рівні з поляками.

В Міністерстві охорони здоров'я України розповіли, як українцям можна отримати потрібні щеплення. Щоб вакцинуватися у Польщі, потрібен один із документів, що посвідчує особу:

  • паспорт громадянина України;
  • закордонний паспорт;
  • тимчасове посвідчення особи іноземця.

Отримати необхідні профілактичні щеплення можуть і діти, відповідно до польської Програми профілактичних щеплень. Профілактика охоплює 14 інфекційних захворювань, зокрема обов'язковими є щеплення проти ротавірусу та пневмококу.

"Зробити необхідне щеплення дитині можна у сімейного лікаря. Знайти потрібний медичний заклад можна за телефоном безоплатної цілодобової гарячої лінії 800 190 590", - кажуть у МОЗ.

Там також наголосили, що польська влада закликає усіх українців, які приїхали до Польщі після повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого вакцинуватися проти COVID-19. Щеплення доступні усім повнолітнім українцям, а також дітям з 5 років.

"Якщо українець бажає зробити щеплення від COVID-19, йому слід звернутися до сімейного лікаря й отримати направлення на процедуру. Пацієнту із собою треба мати або документ, що посвідчує особу, або номер PESEL. Знайти лікаря або пункт вакцинації для отримання щеплення проти коронавірусу у Польщі можна за телефоном 800 190 590", - розповідають у Міністерстві охорони здоров'я.

Що відомо про медичну допомогу українцям в Польщі

Українці в Польщі мають безоплатний доступ до медичної допомоги на всіх рівнях:
  • базова медична допомога — візити до сімейних лікарів, виклик швидкої,
  • спеціалізована амбулаторна допомога,
  • діагностичні дослідження (за направленням лікаря),
  • лікування в стаціонарі,
  • психіатричне лікування,
  • реабілітація (крім курортів),
  • стоматологічні послуги.

Знайти медичний заклад можна за телефоном безоплатної цілодобової гарячої лінії: 800 190 590. Для того, щоб отримати медичну допомогу, потрібно мати такі документи:
  • закордонний паспорт громадянина України, в якому є позначка про перетин кордону не раніше 24 лютого 2022 року,
  • якщо ви перетнули кордон без закордонного паспорта — документ, що підтверджує дату перетину польського кордону польськими службами.

Крім того, українці, які мають намір залишитися в Польщі на певний період, можуть отримати номер PESEL — аналог українського ідентифікаційного номера. Він надає доступ до послуг сфери охорони здоров’я на постійній основі, до соціальної допомоги. Для оформлення документа потрібно звернутися до адміністрації будь-якої гміни (аналог українських об’єднаних територіальних громад, ОТГ) та подати заяву, фото і свої актуальні дані. Покрокова інструкція є за посиланням bit.ly/3ENo1U6

Нагадаємо, як українцям з важкими хворобами отримати медичну допомогу у Польщі.

Також Інформатор писав, що потрібно знати українцям про щеплення за кордоном.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.