Головна
Життя
Здоров'я
13:28, 4 Червня
Информатор UA

Интро

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну мільйони українців виїхали за кордон. Але навіть у чужій країні важливо підтримувати здоров'я, у тому числі й щепитися від інфекційних хвороб. Інформатор розповідає, що потрібно знати про рутинні щеплення за кордоном. Отже, якщо вам чи вашій дитині потрібно отримати щеплення за кордоном, вас вакцинуватимуть за Національним календарем імунізації країни перебування. Документи, які можуть підтвердити (в т.ч. та за кордоном) інформацію про проведені раніше щеплення: історія розвитку дитини (форма №112/о); карта профілактичних щеплень (форма №063/о); медична картка амбулаторного хворого (форма №025/о); міжнародне свідоцтво про вакцинацію; довідка про проведені щеплення.   Щеплення, зроблені за кордоном, за наявності підтверджуючих документів, будуть враховані та додані до медичної документації в Україні. Якщо ви не можете підтвердити зроблені щеплення, вам доведеться починати курс вакцинації спочатку. Це безпечно. Можна вводити кілька вакцин одночасно. У такому випадку щеплення слід робити у різні кінцівки або використовувати багатокомпонентні вакцини. "Це нормальна світова практика. Вона дозволяє зменшити кількість візитів до лікаря, рівень стресу для дитини та батьків", - розповіли у МОЗ. Протипоказання до щеплень у більшості випадків є тимчасовими. Щеплення не роблять, якщо: температура тіла перевищує 38 °С; спостерігається гостра алергічна реакція на попередню дозу вакцини. У МОЗ зазначають, що рутинна вакцинація важлива і, за потреби, потрібно звертатися до лікаря в країні, де ви перебуваєте. Нагадаємо, ми писали, як підтвердити щеплення, зроблені за кордоном після повернення в Україну. Крім того, як переселенцям зробити планові щеплення. Також Інформатор писав, що українці можуть отримати щеплення від коронавірусу за кордоном: список країн. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Що потрібно знати українцям про щеплення за кордоном

Читать на русском

За кордоном вакцинують за Національним календарем імунізації країни перебування

Читать на русском
Що потрібно знати українцям про щеплення за кордоном

За кордоном вакцинують за Національним календарем імунізації країни перебування

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну мільйони українців виїхали за кордон. Але навіть у чужій країні важливо підтримувати здоров'я, у тому числі й щепитися від інфекційних хвороб.

Інформатор розповідає, що потрібно знати про рутинні щеплення за кордоном.

Отже, якщо вам чи вашій дитині потрібно отримати щеплення за кордоном, вас вакцинуватимуть за Національним календарем імунізації країни перебування.

Документи, які можуть підтвердити (в т.ч. та за кордоном) інформацію про проведені раніше щеплення:

  • історія розвитку дитини (форма №112/о);
  • карта профілактичних щеплень (форма №063/о);
  • медична картка амбулаторного хворого (форма №025/о);
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • довідка про проведені щеплення.

 

Щеплення, зроблені за кордоном, за наявності підтверджуючих документів, будуть враховані та додані до медичної документації в Україні.

Якщо ви не можете підтвердити зроблені щеплення, вам доведеться починати курс вакцинації спочатку. Це безпечно.

Можна вводити кілька вакцин одночасно. У такому випадку щеплення слід робити у різні кінцівки або використовувати багатокомпонентні вакцини.

"Це нормальна світова практика. Вона дозволяє зменшити кількість візитів до лікаря, рівень стресу для дитини та батьків", - розповіли у МОЗ.

Протипоказання до щеплень у більшості випадків є тимчасовими. Щеплення не роблять, якщо:

  • температура тіла перевищує 38 °С;
  • спостерігається гостра алергічна реакція на попередню дозу вакцини.

У МОЗ зазначають, що рутинна вакцинація важлива і, за потреби, потрібно звертатися до лікаря в країні, де ви перебуваєте.

Нагадаємо, ми писали, як підтвердити щеплення, зроблені за кордоном після повернення в Україну.

Крім того, як переселенцям зробити планові щеплення.

Також Інформатор писав, що українці можуть отримати щеплення від коронавірусу за кордоном: список країн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.