Україна уразила ракетою російський підводний човен "Ростов-на-Дону": чому це унікальна історична подія

Микита Трачук

Також з'явилися фотографії підпитого ЗСУ десантного корабля "Минск", який палав у Севастополі

У середу, 13 вересня, Сили оборони України завдали ударів по базі Чорноморського флоту рф, який знаходиться в тимчасово окупованому Севастополі. Внаслідок цього був пошкоджений російський підводний човен "Ростов-на-Дону". Також дісталося і російському десантному кораблю "Минск".

Це є фантастичним та унікальним результатом з точки зору військової справи. Про це пише профільне видання Defense Express. 

Так, наші Збройні сили як мінімум вивели підводний човен "Ростов-на-Дону" та десантний корабель "Минск" з ладу на досить тривалий строк. Як максимум - повністю знищили ворожі морські судна. Однак десантні кораблі наші бійці уражають вже не вперше - чого не скажеш про підводний човен.

Вся справа в тому, що Україна взагалі фактично не має можливостей виводити з ладу підводний флот окупантів. Це саме по собі є надскладною ціллю, для якої потрібно мати всі необхідні інструменти. Як мінімум це спеціальні кораблі, спеціальні літаки та/або власні підводні човни. З цього переліку наразі використовувати ЗСУ не можуть майже нічого. 

"Єдиною можливістю уразити російський підводний човен - знищити його у надводному положенні. А враховуючи те, що навіть дизель-електричні субмарини виконують походи у підводному положенні весь час, бо шноркель винайшли ще за часи Другої світової війни, єдине вікно можливостей - це ураження у бухті", - пишуть військові експерти.

Саме це сьогодні й зробили наші бойові пілоти. Така атака стала першим в історії випадком застосування крилатих ракет для того, аби пошкодити чи знищити підлодку. Більше того: з першого разу цей удар став більше ніж успішним.

"Це вже не перший випадок, коли Збройні Сили України говорять нові слова у військовій морській вправі, бо до цього вперше в історії українські військові знищили ракетний крейсер та результативно використали морські дрони", - зазначають експерти. 

Яким чином ЗСУ досягли такого успіху?

Скоріше за все, наші бійці застосували британські крилаті ракети Storm Shadow. Бойова частина цього боєприпасу - 450 кілограмів. Вона складається з двох частин.

Перша - це лідуючий кумулятивний заряд. Він створює в цілі свого роду отвір, а в нього же влітає уламково-фугасний елемент бойової частини.

Тобто при ураженні цілі вибух (наприклад, на підводному човні) стається на ззовні, а всередині корпусу. Такі пошкодження нерідко є критичними та досить нечасто підлягають відновленню. А у випадку із масштабною пожежею, яка охопила обидва кораблі після удару наших збройних сил, мова взагалі може йти про наслідки, які не піддаються ремонту. Адже кораблі просто вигорають з середини, а через високу температуру плавляться переборки, після чого підводний човен можна сміливо здавати на металобрухт. 

Ураження підводного човна "Ростов-на-Дону": як це було

Нагадаємо, що в ніч на середу 13 серпня ЗСУ атакували бухту Севастополя крилатими ракетами. Підд час атаки десантний корабель "Минск" та підводний човен "Ростов-на-Дону" перебували в сухому доці. Ракета влучила прямо у машинне відділення "Минска". А от ступінь пошкодження підводного човна наразі невідома. Втім, є аргументовані підозри, що вона досить значна. 

Зазначимо також, що "Ростов-на-Дону" є носієм "калібрів". З нього, ймовірно, могла неодноразово обстрілюватися енергетична інфраструктура України. Всього в Чорноморського флоту рф є 6 такіх човнів. Судячи з усього, тепер їх залишилося тільки 5. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you