На будівництво фортифікаційних споруд виділили 2,6 млрд грн
Україна вирішили укріпити кордон з невизнаним Придністров’ям. В Одеській області планують побудувати понад 50 фортифікаційних споруд. Серед них є ті, які розташовані у районі морської акваторії та псевдореспубліки “ПМР”.
Про це заявив тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської ОВА Єгор Чикшеєв під час брифінгу, передає УНІАН. Він наголосив, що це буде продовженням будівництва військових об’єктів, яке розпочали у 2022 році.
“На території Одеської області запроектовано будівництво 54 об'єктів. Розміщення вказаних об'єктів та їх затвердження розглядається саме Генеральним штабом Збройних сил України... На сьогодні укладено 54 договори, на всі об'єкти виготовлено проєктно-кошторисну документацію та отримано позитивні експертні звіти, вже розпочато відповідні будівельні роботи”, – зазначив він.
За його словами, спочатку планували витратити на будівництво об’єктів 2,9 млрд грн. Однак після проведення експертиз суму зменшили до 2,6 млрд. Він додав, що не може деталізувати інформацію, адже вона має обмежений доступ.
Водночас речниця Сил оборони півдня Наталія Гуменюк заявила, що оборонний проєкт розпочали через повномасштабне вторгнення рф в Україну. Вона додала, що фортифікаційні споруди облаштовуються з урахуванням особливостей тактики ведення бойових дій у певній місцевості або за певних географічних умов.
“Фортифікаційні споруди зводяться всюди, де є загрозливі ділянки на випадок імовірного просування ворога... Якщо говорити про Одеський регіон, це, звісно, і десантно-небезпечні ділянки з боку узбережжя. Тобто всі ділянки які позначені як такі сьогодні фортифікаційне укріплені. Там проведено комплекс заходів, який передбачає їхній захист”, – сказала вона.
Гуменюк зауважила, що навіть в умовах стиснення чорноморського флоту рф у південно-східній частині Чорного моря загроза з цих вод все ж залишається. Вона наголосила, варто не втрачати пильності.
“Такі об'єкти існують вже з початку повномасштабного вторгнення і з поправкою на наш регіон, зокрема, Одеський, можемо зазначити що і той напрямок, який дуже бентежить наше населення - придністровський, потужне укріплений. Там облаштована охорона та оборона державного кордону”, – підкреслила військова.
За її словами, усі відповідні об'єкти на Одещині потребують підтримки. Зокрема, їх необхідно зміцнювати через природні особливості місцевості. Гуменюк зазначили, що вони знаходяться на відкритій поверхні та відповідно потребують додаткових укріплень.
Відомо, що "депутати" невизнаного Придністров'я провели 28 лютого масштабний з'їзд, на якому звернулися до рф. Вони просили захистити їхню територію від "тиску Молдови". У самій ПМР, як заявили "депутати", проживає понад 220 тисяч громадян росії.
Після цього володимир путін жодним словом не обмовився про ситуацію довкола невизнаного Придністров’я на своєму виступі перед Радою Федерації. Водночас тема невизнаного російського анклаву звучала завуальовано в погрозах, якими він сипав у бік західної спільноти. Небезпека нікуди не зникла, адже, ймовірно, кремль використовуватиме Придністров’я для організації гібридних атак на проєвропейський уряд Майї Санду та Захід в цілому.
Крім того, вдень у неділю, 17 березня, військова база у Тирасполі невизнаного Придністров’я була атакована невідомим дроном-камікадзе. Приліт прийшовся у гвинтокрил Мі-8. Внаслідок цього техніка вщент вигоріла.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У нашому відео інфраструктурний оглядач, Павло Авдокушин, поділиться враженнями від свого другого візиту до тунелю між станціями метро «Либідська» та «Деміївська». Він розгляне, чи стало більше води порівняно із першим візитом, оцінить зміни, які відбулися протягом 3 тижнів, і висловить свою думку щодо актуальних проблем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.