Запаси ракет для ППО стрімко закінчуються через постійні російські обстріли
Деякі союзники побоюються, що український контрнаступ може зірватися через нестачу зенітних снарядів для ППО. Таку інформацію з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією, озвучили у Financial Times. 21 квітня на черговій зустрічі координаційної групи “Рамштайн” Київ планує запросити термінове постачання ракет для ППО, аби перекрити дефіцит.
Про це FT повідомляє на своєму сайті. Україна має виступити 21 квітня за те, аби прискорити постачання ракет “земля-повітря”. У випадку виснаження снарядів для ППО росія може посилити авіаційний тиск, та навіть вдатися до широкомасштабних бомбардувань.
Троє офіційних осіб, близьких до переговорів, заявили FT, що Київ намагається тиснути на союзників для збільшення поставок таких снарядів. На Заході розуміють необхідність таких поставок, оскільки виснаження протиповітряної оборони, як вважають чиновники, може нашкодити запланованому контрнаступу.
“Протиповітряна оборона малої дальності — це тема, яку все частіше піднімають українці. Якщо вони використають їх [ракети - Ред.] усі, це відкриє простір для військово-повітряних сил, – сказав один європейський чиновник.
На можливості української ППО сильно впливає необхідність постійно збивати російські ракети та дрони. Часто на це доводиться витрачати ракети, які можуть збивати винищувачі та бомбардувальники.
21 квітня має пройти зустріч представників близько 50 країн у форматі “Рамштайн”. Група, сформована для координації військових поставок до України, обговорить подальші кроки. Саме там, за даними FT, Україна має просити про негайні та посилені поставки ракет для ППО.
Водночас, деякі представники західних союзників впевнені, що проблем виникнути не має. За їхніми словами, переваги в росії в небі немає, а постачання зброї Україні продовжується. Крім того, зменшення темпів російських ракетних ударів дозволили зберегти снаряди для ППО.
“Ми не бачимо жодної загрози, що Україна втратить перевагу в повітрі. В України достатньо [ППО], щоб захистити себе”, – додав чиновник, окремо зазначивши, що він також розуміє, що після року конфлікту зрозуміло, що запаси таки можуть бути все ж обмеженими.
Загалом, ніхто зі співрозмовників FT не заявив, що постачання таких снарядів неможливе. Проте, прямого підтвердження того, що запит України буде задоволений, також ніхто не надав. Усі питання будуть обговорюватися всіма союзниками, які візьмуть участь у зустрічі у форматі “Рамштайн” 21 квітня.
Екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко нещодавно заявив, що для здійснення контрнаступу потрібно, аби склалося одразу декілька факторів. Серед іншого, це погода. Зокрема, наші воїни можуть чекати на потепління, яке підсушить дороги, оскільки пересуватися доведеться на важкій техніці. Водночас, потрібно максимально зупинити просування росіян, а в цей час ворог і сам вибудовує оборону, проти якої також потрібна стратегія. Коли всі фактори будуть враховані, каже Романенко, тоді варто очікувати початку контрнаступу.
Водночас, очільник Головного управління розвідки Кирило Буданова заявив, що контрнаступ України та деокупація Криму “йдуть за планом”. За його словами, підготовка йде за планом, і Україна відслідковує всі фактори, які можуть вплинути на наступ.
Нагадаємо, що Південна Корея вперше задумалася над наданням озброєння Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.