Сеул вперше з початку повномасштабного вторгнення росії на територію України заговорив про надання зброї Києву
Південна Корея може розширити свою підтримку України, окрім гуманітарної та економічної допомоги. Це станеться у разі широкомасштабного нападу на цивільне населення. Таку думку висловив президент країни Юн Сок Йоль.
Про це пише Reuters. Напередодні свого візиту до США Юн сказав, що його уряд вивчає засоби захисту та відновлення України, так само як Південна Корея отримувала міжнародну допомогу після Корейської війни 1950-1953 років.
"Якщо виникне ситуація, з якою міжнародна спільнота не зможе змиритися, наприклад, широкомасштабний напад на мирних жителів, різанина або серйозне порушення законів війни, нам буде важко наполягати лише на гуманітарній чи фінансовій підтримці", - заявив Юн.
За його словами, не може бути обмежень щодо обсягу підтримки для захисту та відновлення країни, яка зазнала незаконного вторгнення відповідно до міжнародного та внутрішньодержавного права. Ключовий союзник США і великий виробник артилерійських боєприпасів, Південна Корея досі намагалася уникати протистояння з росією через її компанії, що продовжують там працювати, і вплив Москви на Північну Корею, попри посилення тиску з боку західних країн щодо постачання зброї.
"Я вважаю, що не буде обмежень щодо обсягу підтримки для захисту та відновлення країни, яка зазнала незаконного вторгнення, як за міжнародним, так і за внутрішнім правом. Однак, враховуючи наші відносини зі сторонами, що беруть участь у війні, і розвиток подій на полі бою, ми вживемо найбільш адекватних заходів", - сказав Юн.
Наступного тижня Юн відвідає Вашингтон, де зустрінеться з президентом США Джозефом Байденом, щоб відзначити 70-річчя альянсу двох країн. Він заявив, що буде вимагати "відчутних результатів" щодо зусиль союзників, спрямованих на поліпшення реагування на нові загрози з боку Північної Кореї, яка активізувала військові випробування і минулого тижня запустила свою першу міжконтинентальну балістичну ракету на твердому паливі.
Нещодавно глави МЗС Південної Кореї та Німеччини провели зустріч та обговорили ситуацію в Україні. Міністр закордонних справ Пак Джин та його колега з Німеччини Анналена Бербок провели стратегічний діалог, де на порядку денному стояло питання про співпрацю щодо підтримки України у війні проти загарбників. Обидві сторони висловили стурбованість погіршенням гуманітарної та економічної ситуації в Україні та розділили розуміння того, що міжнародна солідарність та підтримка важливіша, ніж будь-коли. Дві країни домовилися разом працювати над дипломатичними та економічними заходами на підтримку України.
Нагадаємо, Столтенберг закликав допомагати Україні зброєю. Крім того, Єгипет відмовився постачати ракети росії та почав виробляти снаряди для України.
Також Інформатор писав, що Макрон запропонує Китаю свій план початку мирних переговорів між Україною та росією
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.