Країни передали одна одній списки місць для пошуку. Про це повідомив заступник міністра культури Андрій Наджос
України та Польща визначилися з місцями, де шукатимуть останки жертв Волинської трагедії та обмінялися списками місць. Країни обмінялися списками місць для пошуку. Але поки що точні місця не виносять на загал.
Як розповів заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос агентству РАР, Польща і України подали запита на проведення пошукових та ексгумаційних робіт. Польща на українській території, а Україна – на польській. Наразі триває робота з аналізу запитів та збору відповідних документів для початку ексгумаційних робіт.
"Питання історичної пам’яті важливі для польського суспільства, і ми не хочемо це політизувати", - сказав Наджос.
РАР із посиланням на анонімного українського чиновника повідомило, що Україна дала згоду на пошук останків у місці, де у 2023 році були виявлені польські поховання. Втім, точне місце ексгумаційних робіт чиновник не назвав.
2 жовтня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час візиту у Варшаву заявив, що Україна готова обговорювати з Польщею складні питання спільної історії, у тому числі Волинську трагедію 1943-1944 років. Тоді ж в Українському інституті нацпам’яті повідомили про отримані численні запити від польських громадян щодо пошуків останків жертв трагедії. Сибіга підкреслив, що питання ексгумації жертв Волинської трагедії потребує швидкого розв'язання, щоб у майбутньому не псувати відносини двох країни.
Після переговорів Андрія Сибіги з польським колегою Радославом Сікорським у листопаді 2024 року стало відомо, що Україна та Польща розробляють механізмом організації пошукових та ексгумаційних робіт жертв Волинської трагедії. Київ не чинитиме перешкод полякам у цьому питанні, а вони своєю чергою підтримають вступ нашої країни до ЄС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.