Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
О 16:00 пройде хвилина мовчання
У суботу, 28 листопада, в Україні відзначають День пам'яті жертв голодоморів. О 16:00 пройде хвилина мовчання, після чого по всій Україні починається акція "Запали свічку".
День пам'яті проходить щорічно в четверту суботу листопада, повідомляє Інформатор.
Так, в Україні вшановують пам'ять жертв трьох голодоморів - Голодомору 1932 - 1933 років і масових голодів 1921 - 1923 і 1946 - 1947 років. У 2020 році - це 28 листопада. Всі українці можуть приєднатися до акції "Запали свічку пам'яті": о 16:00 провести хвилину мовчання і поставити на підвіконня запалену свічку.
Голодомор 1921 - 1923 років - радянська влада влаштувала масове знищення корінного українського населення з ознаками етнічної чистки через мор голодом в південних губерніях УРСР. Радянська влада вивозила з тих територій хліб на тлі посухи та неврожаю на Кубані і Поволжі.
Голодомор в Україні 1946 - 1947 років. Масовий голод в ті роки був викликаний не так повоєнним неврожаєм, як спланованою акцією сталінського Політбюро. Мета - забрати у селян залишки зерна і продати або подарувати його братнім режимам в соціалістичному таборі.
Серед найтрагічніших сторінок історії нашого народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932 - 1933 років. За різними даними, тоді від голоду загинули від 4,5 до 10 мільйонів осіб. Цьому передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор в селах. Так, селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духовенства.
Відзначимо, 28 листопада 2006 року законом України Голодомор 1932 - 1933 років був визнаний геноцидом українського народу.
Також Інформатор писав, що в Україні створили онлайн-ресторан пам'яті зі стравами часів Голодомору.