Україна посилює співробітництво із США у сфері кібербезпеки

Це дозволить ще більше посилити захист нашого кіберпростору

Україна посилює співробітництво із США у сфері кібербезпеки

Ця процедура дозволить просунути інтеграцію українських кіберзахисників у світове фахове кіберсеридовище.

Про це повідомила Держспецзв’язку, – передає Інформатор.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації підписала Меморандум про співробітництво щодо співпраці у сфері кібербезпеки з Агентством з кібербезпеки та безпеки інфраструктури Департаменту національної безпеки Сполучених Штатів Америки (CISA). Подібне посилення співпраці допоможе прискорити інтеграцію наших кіберзахисників у світове фахове кіберсередовище. 

Варто зазначити, що зараз саме на США та Україну здійснюється найбільше кібератак у світі. Обмін досвідом боротьби з цією проблемою допоможе ефективніе боротися з кіберагресією та посилити інформаційний захист. 

«Цей меморандум символізує тривале партнерство та узгодженість у захисті наших спільних цінностей шляхом посиленого обміну інформацією в режимі реального часу між відомствами та критично важливими секторами та відданої співпраці для розвитку стійкого партнерства», – наголосив після підписання заступник голови Держспецзв’язку Олександр Потій.

Директор CISA Джен Істерлі також зазначила, що підписаний документ допоможе посилити нашу взаємодію у кіберсфері. Вона також відзначила героїзм та професіоналізм захисників Україні як на військовому фронті, так і на кібернетичному. Вона висловила бажання якнайшвидше почати співпрацю з ДССЗЗІ для обміну даними та створення спільних способів протистояння кібератакам. 

Співпраця з нашими американськими партнерами матиме декілька ключових напрямків: 

  • вивчення методології та практики безпеки критичної інфраструктури США;
  • співпраця щодо виявлення кіберзагроз, захисту та даних, щодо ризиків та інцидентів кібербезпеки;
  • обмін даними та наявними практиками щодо минулих кіберінцидентів для удосконалення наявних систем управління інцидентами, систем реагування та відновлення після атак. Усе це буде здійснюватися через встановлення двосторонніх каналів обміну даними між учасниками меморандуму для оперативного виявлення кіберзагроз та протистояння їм;
  • розуміння того, як обидві сторони працюють у сфері кібербезпеки з приватним сектором;
  • обмін головними практиками та участь у кібербезпеці через проведення курсів, тренінгів та навчань;
  • реалізація спільних для країн проєктів з кібербезпеки.

Нагадаємо, що Агентство США з міжнародного розвитку надасть ще 74 млн доларів на гуманітарну допомогу українцям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube