Україна подала заявку щодо приєднання до Транстихоокеанського партнерства

Японія, як учасник CPTPP, "має ретельно оцінити, чи повністю Україна відповідає високому рівню угоди" з погляду доступу до ринку та правил

Транстихоокеанське партнерство
Україна має намір приєднатися до Транстихоокеанського партнерства

Україна подала офіційний запит на приєднання до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство (CPTPP). Заявка надійшла 5 травня. Наступні кроки визначать учасники організації на засіданні в Окленді 16 липня.

Про це повідомляє Reuters. Нова Зеландія, яка виконує функції юридичного депозитарію партнерства, 5 травня отримала офіційний запит від України щодо приєднання, повідомив представник міністерства закордонних справ Нової Зеландії. За його словами, наступні кроки у процесі подання заявок визначатимуться всіма членами CPTPP, які мають зустрітися в Окленді 16 липня.

CPTPP включає Австралію, Бруней, Канаду, Чилі, Японію, Малайзію, Мексику, Нову Зеландію, Перу, Сінгапур та В'єтнам. При цьому Великобританія стає 12-ою державою-членом. Китай, Тайвань, Еквадор, Коста-Рика та Уругвай також мають заявки на приєднання. Міністр економіки Японії Шигеюкі Гото заявив на черговій пресконференції, що Японія, як член CPTPP, "має ретельно оцінити, чи повністю Україна відповідає високому рівню угоди" з погляду доступу до ринку та правил.

Про створення делегації України щодо приєднання до угоди про Транстихоокеанське партнерство

1 травня, розпорядженням президента України Володимира Зеленського створили делегацію України для участі у переговорах про приєднання України до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство. Так, головою делегації призначили міністерку економіки України Юлію Свириденко.Також до складу делегації увійшли представники Мінекономіки, Мін’юсту, Мінагрополітики, Держмитслужби та Офісу президента України.

"Мінекономіки розраховує на вступ до угоди про Транстихоокеанське партнерство на початку 2024 року. Разом з тим, є перспектива приєднатися до угоди вже цього року. Це дасть Україні можливість лібералізації нетарифних обмежень у торгівлі товарами і послугам з країнами цього регіону, а також відкриє доступ на нові ринки збуту. Крім того, це надасть нам змогу розширити доступ до прямих іноземних інвестицій. Зокрема, основними інвесторами в економіку країн Транстихоокеанського партнерства є США, Великобританія та країни ЄС", - заявляла Свириденко. 

Угоду про Транстихоокеанське партнерство (CPTPP) уклали у 2018 році. Станом на 2022 рік угоду ратифікувало вісім країн: Австралія, Канада, Японія, Мексика, Перу, Нова Зеландія, Сингапур та В’єтнам. Країни Транстихоокеанського партнерства переважно експортують електроніку, машини, автомобілі та мінеральне паливо. Крім активізації торгівлі з країнами Латинської Америки, Україна прагне відкрити нові можливості для бізнесу з азіатськими країнами. Україна вже експортує зерно до таких країн Південно-Східної Азії, як Індонезія, Філіппіни, Таїланд чи В’єтнам. Україна також зацікавлена у залученні іноземних інвестицій у галузь переробки, щоб диверсифікувати експорт коштом продукції з доданою вартістю. Розширення ділових зв’язків та всебічна міжнародна підтримка також важлива з точки зору протидії російській агресії.

Україна націлена на розвиток торгових і економічних відносин з країнами Африки. Передбачається відкрити щонайменше десять торговельних представництв у країнах тихоокеанського регіону, включаючи Південну Африку, Нігерію, Єгипет і Гану.

Раніше ми писали, що Європейський парламент проголосував за продовження безмитної торгівлі з Україною ще на рік. Крім того, у Зеленського думають над повною відмовою від готівки в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube