“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Україна чекає на системи
Україна першою у світі отримає на озброєння новітні зенітно-ракетні комплекси Iris-T. Наші фахівці вже проходять підготовку для роботи з ними. Це дозволить зміцнити українську систему протиповітряної оборони.
Про це повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, таких комплексів немає у Німеччини та жодної країни світу. На питання чи вміють наші фахівці ними користуватися він відповів, що кращим підтвердженням цього буде збитий літак чи гелікоптер.
"Україна – перша країна, яка буде використовувати саме Iris-T. NASAMS само собою, це вже давно на слуху, будемо очікувати. Дійсно, фахівці, які будуть їх використовувати, уже здобувають певний досвід, проходять навчання. З нетерпінням чекаємо, щоб посилити нашу систему ППО, бодай невеликою кількістю цих комплексів, але очікуємо на більші постачання", – зазначив Ігнат.
Як пише "Мілітарний", основою ЗРК є ракета Iris-T з інфрачервоним наведенням, створена на базі одноіменної ракети "повітря-повітря". Пускові установки можуть мати колісне (MAN 8×8) або гусеничне шасі (двосекційний всюдихід BvS10) та містять 4 направляючих або 8 контейнерів з ракетами. Існують модифікації середнього та малого радіуса. IRIS-T SLM дозволяє вражати цілі на відстані до 40 км, а у “коротшій” версії SLS – до 25.
Основним сенсором комплексу є австралійська РЛС CEAFAR GBMMR з 3D-радаром з активною фазованою антенною решіткою (АФАР). Також може застосовуватися німецька РЛС TRML-4D (Hensoldt), яка дозволяє виявляти цілі на відстані до 250 кілометрів. Комплекс створений у 2014 році, а єдиним оператором системи з 2019 року є Швеція.
У червні Україна підписала контракт з німецькою компанією Diehl Defence на закупівлю зенітно-ракетного комплексу IRIS-T SL. Вартість угоди – 178 мільйонів євро, а гроші на закупівлю виділить німецький уряд. В інтерв’ю "Європейській правді" посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила, що Німеччина до кінця цього року планує передати Україні дві новітні зенітно-ракетні системи Iris-T.
"Перша система, сподіваюся, буде в жовтні. Я сподіваюсь, що друга система буде до кінця цього року", – сказала посол.
Нагадаємо, США нададуть Україні 55 мільйонів доларів для підготовки до зими. Крім того, Норвегія передасть Україні партію сучасних боєприпасів.
Також Інформатор писав, як працює "народний супутник", куплений фондом Притули.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.