Україна перебуває під великим ризиком руйнування лінії фронту, навіть якщо США розблокують допомогу Києву - Politico

Читать на русском

Українські офіцери попереджають про "великий ризик обвалення лінії фронту" на ділянці, де Росія сконцентрує свої наступальні зусилля

Читать на русском
Війна в Україі
Україні загрожує "серйозна катастрофа" на полі бою

Українські офіцери попереджають про "великий ризик обвалення лінії фронту" на ділянці, де Росія сконцентрує свої наступальні зусилля

Ситуація на фронті в Україні залишається напруженою, і існує ризик його прориву. Оборона може обвалитися, і російські генерали можуть досягти успіху там, де вони вирішать зосередити свій майбутній наступ. Навіть якщо пакет допомоги буде схвалений Конгресом США, масового поповнення запасів може бути недостатньо, щоб запобігти серйозній катастрофі на полі бою.

Про це йдеться в матеріалі Politico, в якому посилаються на високопоставлених українських військових на умовах анонімності. У статті наголошується, що нещодавні заяви Ілона Маска про те, що Україна втратить ще більше територій, не особливо відрізняються від страшних попереджень президента України Володимира Зеленського, зроблених в останні кілька днів.

Військова картина похмура

На думку високопоставлених українських військових, які служили під командуванням генерала Валерія Залужного, головнокомандувача Збройних сил України до його зміни в лютому, "військова картина похмура". Вони попереджають про "великий ризик обвалення лінії фронту" на ділянці, де росія сконцентрує свої наступальні зусилля. Чисельна перевага і використання керованих авіабомб, найімовірніше, дозволять Росії "прорвати лінію фронту і зруйнувати її на деяких ділянках". Очікується, що масштабний наступ росіян може відбутися до серпня.

"Зараз Україні нічого не може допомогти, тому що немає серйозних технологій, здатних компенсувати Україні ту велику масу військ, яку Росія, ймовірно, кине на нас. У нас немає цих технологій, і на Заході їх також немає в достатній кількості", - сказав Politico одне з високопоставлених військових джерел.

За його словами, тільки українська мужність і стійкість, а також помилки російських командирів можуть змінити похмуру динаміку. Йдеться про помилки, подібні до провального наймасштабнішого танкового штурму війни під Авдіївкою.

Зброя приходить невчасно

Також у матеріалі йдеться про те, що Україна і Захід припустилися низки помилок, а Росія змогла пристосуватися до західної зброї, яку поставляють ЗСУ. Високопоставлені українські офіцери різко висловлювалися щодо зволікання Заходу, заявляючи, що поставки і системи озброєнь надійшли занадто пізно і в недостатній кількості, щоб змінити ситуацію.

Офіцери нагадали, що ручні протитанкові ракети, поставлені Великою Британією і США в перші тижні вторгнення, прийшли вчасно і допомогли їм врятувати Київ, а також HIMARS, легкі ракетні системи залпового вогню, які були використані з великим успіхом, що дало їм змогу витіснити Росію з Херсона в листопаді 2022 року.

"Залужний називав це "Війною одного шансу". Під цим він мав на увазі, що системи озброєнь дуже швидко стають непотрібними, тому що росіяни швидко протистоять їм. Наприклад, ми успішно застосували крилаті ракети Storm Shadow і SCALP, але лише на короткий час. Росіяни завжди вчаться. Вони не дають нам другого шансу. І вони в цьому досягають успіху", - заявив один з офіцерів.

Як ще один приклад наводяться винищувачі F-16. "Кожній зброї свій час. F-16 були необхідні у 2023 році; вони не підійдуть для 2024 року", - сказав співрозмовник. За його словами, Росія вже готова їм протистояти.

Росіяни перевіряють дальність, щоб збивати F-16

За словами одного з джерел видання, Україна ще не отримала західні винищувачі, а Росія вже готова їм протистояти.

"В останні кілька місяців ми почали помічати ракети, що запускаються росіянами з Джанкоя в північному Криму, але без вибухових боєголовок. Ми не могли зрозуміти, що вони роблять, а потім зрозуміли: вони визначають дальність", - сказав він.

Таким чином Росія ретельно планує розміщення своїх систем С-400, щоб максимально розширити зону їхньої дії та ураження F-16. Головне завдання - тримати ці винищувачі подалі від лінії фронту і захистити важливі російські логістичні центри.

Потрібно більше традиційної зброї

Офіцери також сказали, що тепер їм потрібна більш базова традиційна зброя, а також безпілотники.

"Нам потрібні гаубиці і снаряди, сотні тисяч снарядів і ракет. Ми весь час говорили західним партнерам, що у нас є бойовий досвід, у нас є бойове розуміння цієї війни. У них є ресурси, і вони повинні дати нам те, що нам потрібно", - додав офіцер.

Європа, зі свого боку, намагається допомогти Україні компенсувати колосальну нестачу артилерійських снарядів. Запропонована Чехією купівля артилерійських боєприпасів могла б допомогти, але цього все ще недостатньо.

Заяви Зеленського про підтримку США 

У нещодавньому інтерв'ю виданню The Washington Post президент України розповів про реакцію США на атаки по російських НПЗ та що буде у разі подальшої затримки допомоги. За словами Зеленського, якщо заблокований багатомільярдний пакет не буде ухвалено найближчим часом, силам Києва доведеться "відступати, крок за кроком, маленькими кроками". Він також попередив, що деякі великі міста можуть опинитися під загрозою падіння.

Раніше Володимир Зеленський пообіцяв посилення фронту, анонсувавши нові пакети військової допомоги від країн-партнерів. Також він заявив, що росія готує новий великий наступ на Україну який, ймовірно, відбудеться у червні цього року. На його думку, путін обов'язково втягне НАТО у війну й американським солдатам доведеться захищати країни-члени Альянсу. Це станеться, якщо США зараз не допомагатимуть Україні.

Нагадаємо, що вже понад півроку у Вашингтоні не можуть схвалити новий пакет фінансування України, попри заклики президента Джо Байдена зробити це якнайшвидше. Спікер Палати представників Сполучених Штатів Америки Майк Джонсон пообіцяв поставити на голосування питання фінансування допомоги Україні. Це має відбутися, коли Конгрес повернеться з великодніх канікул.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.