"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Італія дійсно незабаром передасть Україні вже другу батарею ППО систем SAMP/T
Італія дійсно планує незабаром надати Україні вже другу батарею систем протиповітряної оборони SAMP/T. Ця система розроблена Францією та Італією, як аналог американського ЗРК Patriot. Вона також вміє дуже ефективно збивати балістичні ракети.
Про передачу батареї SAMP/T заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні. Він підтвердив, що Італія відправить цю батарею на запит України. Проте інших подробиць Таяні розкривати не став.
"Відомо, що ми відправимо SAMP/T, який є інструментом протиповітряної оборони та захисту, про який нас попросила сама Україна", – сказав він.
Італійсько-французький зенітний ракетний комплекс SAMP-T великої дальності є вкрай важливим для України. Адже він здатний збивати балістичні ракети росіян на відстані до 25 кілометрів. Також він може знищувати аеродинамічні цілі загарбників на відстані до 150 кілометрів та на висоті до 25 км.
В одній пусковій установці знаходяться вісім ракет, які можуть бути випущені за 10 секунд. Одна батарея цього ЗРК може перехоплювати до 16 цілей одночасно. При цьому пускові установки можуть знаходитись на відстані до 10 км від командного пункту.
Як пише The Wall Street Journal, ефективність роботи протиповітряної оборони України за останній час значно знизилася. Зазначається, що зараз ППО збиває значно менше російських ракет, ніж за попереднє півріччя, коли українські зенітники збивали в середньому 46% ракет. Ще пів роком раніше цей показник сягав 73%.
Журналісти WSJ дійшли цих висновків, проаналізувавши дані, оприлюднені командуванням Повітряних сил ЗСУ. Зниження ефективності ППО не стосується дронів, які легше збивати. Тут показник майже не змінився, знизившись лише на 1% до 82% за останні пів року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.