Голова Меджлісу наголосив, що з боку України має зберігатися категоричне неприйняття будь-яких пропозицій про територіальні поступки в обмін на мир
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував заяви зі США про можливі територіальні поступки з боку Києва в обмін на мир, в тому числі й Криму. Він наголосив, що Україна не визнає півострів російським ані де-юре, ані де-факто. Чубаров каже, що такі провокації продовжуватимуться, тому українській владі слід давати жорстку відсіч.
Про це Чубаров заявив в коментарі для Крим.Реалії. За його словами, адміністрація президента США Дональда Трампа опинилася в пастці власних проросійських заяв і зараз "тестує" українську владу.
"Трамп і його оточення опинилися у пастці, в яку потрапили виключно зі своєї вини. Досить згадати потік доброзичливих меседжів у бік Путіна й Росії, які ними озвучувалися ще задовго до початку переговорів. Ось Москва й уявила…, вилізла назовні вся російська імперська сутність... Тепер, як мені здається, тут я переходжу вже до припущень, адміністрація Трампа тестує керівництво й політикум України, організовуючи різні вкидання на тему територіальних поступок з боку України без яких, мовляв, неможливо буде завершити російсько-українську війну і досягти стійкого миру", - сказав Чубаров
Він наголосив, що з боку України має зберігатися категоричне неприйняття будь-яких, навіть гіпотетичних, пропозицій про територіальні поступки в обмін на мир. Чубаров підкреслив, що "в такому разі не буде ні миру, ні майбутнього Української держави".
Голова Меджлісу додав, що такі провокації продовжуватимуться, тому українській владі й політикам слід давати жорстку відсіч у кожному випадку. Чубаров нагадав, що Меджліс відкидає будь-які форми визнання російського контролю над Кримом - як де-факто, так і де-юре.
"Наша позиція, яка цілком спирається на міжнародне право й абсолютно відповідає національному законодавству України, полягає в такому: Крим є батьківщиною корінного кримськотатарського народу і невід’ємною частиною України. Відповідно, ніхто й за жодних обставин не може вирішувати долю Криму, окрім Української держави і кримськотатарського народу", - сказав він.
Видання Wall Street Journal у неділю написало, що мирна пропозиція від Дональда Трампа, зокрема, може включати "визнання" Вашингтоном окупованого українського півострова Крим "територією Росії". Також на Україну тиснуть щодо відмови від вступу до НАТО.
За словами джерел видання, ці ідеї були викладені в конфіденційному документі, представленому представникам України у Парижі 17 квітня. Вони також були представлені європейським високопосадовцям під час одноденної зустрічі. Тепер США чекають на відповідь Києва, яка, як очікується, надійде на зустрічі американських, українських і європейських посадовців у Лондоні цього тижня.
22 квітня видання New York Post з посиланням на високопоставленого чиновника адміністрації Трампа, заявило, що у Трампа вважають, що Україна начебто "де-факто" може погодитися віддати під контроль російським загарбникам 20% своєї території в рамках можливої мирної угоди з Москвою. Про це йдеться в мирному плані Трампа, зміст якого розкриють вже цього тижня.
"Де-факто" означає, що ми визнаємо, що росіяни окупували цю землю, але ми не кажемо, що (Україна) віддасть її назавжди. "Де-юре" означає, що ми визнаємо, що (росіяни) захопили цю землю, і ми більше ніколи її не побачимо", - сказав посадовець США американським журналістам.