Це питання найчастіше хвилює родичів українських військовополонених у РФ
Україна має достатній обмінний фонд російських військовополонених. Їх кількість дозволяє безперешкодно проводити наступні обміни полоненими між Україною та РФ. Усі російські полонені перебувають в Україні відповідно до вимог Женевської Конвенції. Питання достатнього обмінного фонду найбільше турбує саме родичів українських полонених, оскільки після серії обмінів в Україні повернулося дуже багато людей.
За словами речника Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петра Яценка, питання наявності обмінного фонду одне із тих, які найбільше хвилюють родичів українських полонених в Росії. Рідні хвилюються, чи достатньо у Києва полонених росіян, щоб їх можна було обміняти на українських військових та цивільних, що в полоні РФ.
Яценко наголошує: зараз в Україні є п'ять таборів з військовополоненими. Їхня кількість дозволяє провести наступні обміни.
"Треба розуміти, що робота з підготовки обмінів, а це й тих, які відбулися, та ті, сподіваюсь, що будуть відбуватися, стала можливою завдяки тому, що ми, як Координаційний штаб, за дорученням президента України, проводимо дуже велику роботу. Ми збираємо інформацію, знаходимо відомості про наших людей, які перебувають в полоні та в неволі, якщо йдеться про цивільних, — цитує його "Еспресо".
Яценко розповів, що за Стамбульськими домовленостями вдалося звільнити багато українців з полону РФ. Але, після обмінів процес не зупинився - він триває далі.
Україна та Росія у п'ятницю, 4 липня, провели черговий обмін полоненими. Більшість з тих, кого повернули, перебували в російському полоні ще з 2022 року.
Лубінець заявив, що особливість цього обміну в тому, що вдалося повернути захисників, яких Росія засудила на тривалі терміни ув’язнення. Додому повернулися й військові, які вважалися зниклими безвісти, а також цивільні.
Цей обмін теж відбувся в межах стамбульських домовленостей. Обміни після переговорів у Стамбулі тривають з 9 червня.