Росія проводить інформаційно-психологічні операції, спрямовані на сім'ї військовополонених. Офіс Омбудсмана просить бути пильними та не піддаватися на подібні провокації
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до родичів військовополонених. Він наголосив, що ворог тероризує сім'ї захисників й, зокрема, закликає їх писати скарги на українську владу до міжнародних установ. Лубінець наголосив, що в таких випадках треба звертатися до СБУ чи поліції.
Про це Лубінець написав у своєму телеграм-каналі. Він наголосив, що Росія проводить інформаційно-психологічні операції, спрямовані на родичів військовополонених.
Ворог використовує різні методи тиску на сім’ї полонених. Зокрема такі:
"Прошу вас бути пильними та не піддаватися на подібні провокації. Наголошую, що вся офіційна комунікація з родинами військовополонених здійснюється виключно через уповноважені державні органи України, зокрема, Офіс Омбудсмана, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, Службу безпеки України та інші структури", - заявив Лубінець.
Омбудсмен закликає українців не відповідати на повідомлення від невідомих або підозрілих контактів, не надавати особисту інформацію та не переходити за сумнівними посиланнями. У разі отримання дзвінка чи повідомлення, Лубінець радить заявити про це в СБУ чи поліцію.
"Україна не припиняє зусиль для повернення кожного нашого захисника й захисниці додому. Зберігайте спокій, довіру до офіційних каналів та не дозволяйте ворогу використовувати ваші емоції у своїх маніпуляціях", - наголосив Лубінець.
Нагадаємо, детальніше про тиск на родичів полонених, та як їх вербують росіяни, Лубінець розповів Інформатору 2 липня на пресконференції.
В Україні триває багатоетапний обмін полоненими, він розпочався 9 червня. У першу чергу Україна повертає поранених, важкопоранених та військових віком до 25 років.
10 червня обмін продовжився, з полону повернулися важкопоранені та хворі українські захисники. Серед них є захисники Маріуполя, які пробули в російському полоні протягом трьох років. 11 червня стало відомо про повернення тіл загиблих військових.
12 червня знову був обмін - повернулися захисники ЗСУ, які потрапили в полон у перші місяці вторгнення, зокрема важкопоранені та воїни віком до 25 років.
13 червня в Україну повернули тіла 1200 загиблих військових.
19 червня повернули важкопоранених захисників, які перебували в полоні з 2022 року
20 червня Україна теж повернула ще частину військовополонених. У більшості з повернутих зафіксована значна втрата ваги.
Станом на 3 липня останній обмін відбувся 26 червня. Переважна більшість з повернених військових були у неволі з 2022 року.