Україна готується відновити пасажирські авіаперевезення в умовах війни: що відомо про відкриття аеропортів

Читать на русском

Українська сторона веде активні консультації з ізраїльською адміністрацією цивільної авіації

Читать на русском
Українські аеропорти
Україна готується відновити пасажирські авіаперевезення в умовах війни

Українська сторона веде активні консультації з ізраїльською адміністрацією цивільної авіації

Україна офіційно розпочала переговори з регуляторами США, ЄС, а також консультації з Ізраїлем щодо відновлення пасажирських авіаперевезень в умовах воєнного стану. І європейські, і українські авіакомпанії зацікавленні у відновленні роботи аеропортів.

Про переговори щодо відновлення пасажирського авіасполучення повідомив віце-прем'єр з відновлення - міністр з розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков в інтерв'ю "РБК Україна". Наразі питання термінів відновлення польотів залишається відкритим, але українська сторона вже поділилась з регуляторами своїм баченням роботи авіаринку в умовах війни, а також оцінкою ризиків, підходами та алгоритмами.

Ізраїль, який має успішний досвід роботи аеропортів в умовах постійної загрози ракетних обстрілів, слугує прикладом для України. За словами Кубракова, українська сторона веде активні консультації з ізраїльською адміністрацією цивільної авіації. Плануються різні сценарії щодо кількості аеропортів, які можуть бути відкриті в Україні.

Європейські та українські авіакомпанії зацікавлені у відновленні авіаперевезень. Переговори з трьома українськими авіакомпаніями вже ведуться.

"Вони теж підтверджують, звичайно, що вони хочуть літати тут, це їхні базові аеропорти, їхня базова країна", – сказав міністр.

 Відкривати авіасполучення чи ні?

Питання відновлення авіаперевезень в Україні залишається дискусійним. Секретар РНБО Олексій Данілов налаштований оптимістично щодо питання відкриття аеропортів, але за умови виконання низки заходів із захисту повітряного простору.

Військові ж ставляться до цього питання скептично. Речник Повітряних Сил Юрій Ігнат вважає польоти над територією, де тривають бойові дії, надзвичайно небезпечними, бо над головою літають ракети, а створення "коридорів", як на морі чи суші, неможливим.

Водночас заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма повідомив, що Україна активно працює над відновленням авіаперевезень, роблячи акцент на двох ключових містах – Києві та Львові. Шурма підкреслив, що наявність надійної логістики, транспортного сполучення, зокрема авіасполучення, є критично важливою для ділової та інвестиційної активності країни.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Керівник національної антикризової групи, Тарас Загородній, наголошує на тому, що багато політиків не усвідомлюють справжню загрозу війни та можливість перебоїв у постачанні зброї. Детальніше про це - у відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.