В Офісі президента підтвердили, що працюють над відновленням авіасполучення в Україні
Голова Офісу президент Андрій Єрмак підтвердив розмови про те, що Україна хоче відновити авіасполучення. Це не просто плани - вже йдуть певні напрацювання над відновленням роботи одного з аеропортів. Де саме - секретна інформація.
Про це Єрмак сказав у понеділок 26 лютого на презентації програми "Зроблено в Україні". Така можливість дала б відчутну допомогу українській економіці.
"Ми працюємо над тим, щоб відкрити один з аеропортів. Але це станеться тільки тоді, коли всі питання безпеки будуть вирішені. Ми розуміємо, наскільки це буде потужний поштовх для розвитку економіки", – заявив Єрмак.
Який саме аеропорт може відновити роботу, він не уточнив. Загалом у пресі час від часу говорять про повітряні порти у Борисполі, Львові та Ужгороді.
Раніше секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов оцінив можливість відновлення авіасполучення в Україні, назвавши це питання вкрай важливим. На його думку, воно буде зрушено з мертвої точки у 2024 році. Але перед цим доведеться виконати низку умов із захисту неба.
Водночас військові ставляться до цього скептично. Речник ПС Юрій Ігнат вважає сумнівною можливість проводити польоти на території країни, в якій відбуваються бойові дії, а над головою літають ракети навіть у найвіддаленіших від лінії фронту місцях. На його думку, повітряний простір України не скоро відкриється для цивільних літаків, бо це вкрай небезпечно й аж ніяк не схоже на механізм "коридорів", що діють у морі чи на суші.
На початку грудня 2023 року Офіс президента зібрав в аеропорту Бориспіль іноземних послів, натякнувши на можливість відновлення роботи аеропорту. Проте директор аеропорту не підтвердив можливість відновлення роботи.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.