Секретар РНБО наголосив, що рано чи пізно Україна зможе скористатися своїм небом
Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов оцінив можливість відновлення авіасполученя в Україні. Він назвав це вкрай важливим питанням, яке можливо буде зрушено з мертвої точки у 2024 році. Але перед цим доведеться виконати низку умов.
Про це він повідомив в ефірі телемарафону. Зокрема, секретар РНБО зазначив, що зараз у питанні відновлення авіасполучення розглядається "чотири ключові компоненти, які потрібно вирішити".
"По-перше, це захист тих летовищ, де буде вирішено розпочати користування літаками. По-друге, має бути готова інфраструктура. Має бути обов'язково задіяний механізм страхування, бо без страховок ніхто цього робити не буде. Ну і компанія, яка візьметься робити перельоти, це теж питання", - пояснив Данілов.
Секретар РНБО наголосив, що спільними зусиллями ці питання вдасться закрити. Він має надію, що Україна рано чи пізно зможе скористатися своїм небом.
"Я думаю, що наступного року ми це питання точно зрушимо з мертвої точки", - додав він.
В Офісі президента дали позитивний прогноз про відновлення роботи головних повітряних воріт країни. Зокрема, заступник голови ОП Андрій Сибіга зазначив, що саме "Бориспіль" був першим об'єктом, що закрився через повномасштабне вторгнення рф, він же буде першим, що розпочне роботу, щойно це стане можливим.
При цьому у грудні в Офісі президента також говорили про відкриття українських аеропортів ще до закінчення війни. Наприклад, голова Офісу президента Андрій Єрмак заявляв, що незабаром "Бориспіль" знову відправлятиме й прийматиме повітряні судна. Компанії обиратимуть між аеропортами Львова та Києва залежно від безпекових умов. Але радник керівника ОП Михайло Подоляк наголошував, що такий крок можливий лише після повного закриття українського неба від російських ракет та дронів.
Ще 15 листопада 2023 року аеропорт підписав меморандум з американською інфраструктурною консалтинговою компанією АЕСОМ. Ця компанія займається відновлювальними роботами. Вона брала участь у післявоєнній відбудові в Іраку, Афганістані та Боснії, а також у відновленні після стихійних лих у Непалі, Гаїті, Японії, Індонезії та країнах Карибського басейну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.