Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Речник ПС Юрій Ігнат скептично ставиться до можливості проводити польоти на території воюючої країни.
Повітряний простір України не скоро відкриється для цивільних літаків, у Повітряних силах скептично оцінюють можливість відновлення авіасполучення під час повномасштабної війни.
Відповідну заяву в ефірі телемарафону 28 липня зробив речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат.
За словами представника Повітряних сил, він сумнівається, що у стані війни можна буде забезпечувати польоти цивільних літаків.
"Бачите, ми мали зерновий коридор, з якого росія вийшла одноосібно. Вони що, з росією будуть домовлятися, щоб та не обстрілювала гуманітарні авіаційні коридори?.. Сьогодні всі аеродроми, які є в Україні (у нас десятки різних аеродромів різного призначення), всі є оперативними. У нас війна, у нас воєнний стан, і ви бачите, що долітає усюди, в будь-якій точці країни можуть з'явитись ракети, ворожі дрони. Скільки летить "Кинжал", ви самі прекрасно знаєте", - зазначив речник.
За словами Ігната, також питання виникають і у контексті страхування бортів та життя пасажирів в державі, де "літають над головою ракети". Складно уявити і відновлення роботи аеропорту в Ужгороді, де злітно-посадкові смуги знаходяться на території України, але літаки злітають уже фактично в повітряному просторі Словаччини - Ігнат зауважив, що теоретично ніщо не завадить росіянам заявити, що на території аеродрому перебуває "західна техніка" і вдарити по злітно-посадкових смугах.
Також не можна застосувати до України практику Ізраїлю, який повністю прикривається ППО, оскільки українська територія значно більша за ізраїльську.
"Ракети летять звідусіль і різних типів, противник потужний, має технологічну зброю. Звісно, дуже хочеться, щоб запрацювала авіація, але у нас перекритий повітряний простір над Україною станом на зараз, і думаю, ще не скоро його відкриють", - додав Ігнат.
Керівництво ірландського лоукостера Ryanair допускає відновлення рейсів до кінця 2023 року. У компанії озвучили два сценарії можливого відновлення авіасполучення. У разі повернення на авіаринок під час війни влада має надати гарантії безпеки для літаків.
Також перевізник навів два сценарії відновлення авіасполучення в Україні. У першому безпеку цивільної авіації однозначно надасть завершення війни. Маршрути відкриються за один чи через два дні після цього. У другому компанії Ryanair може запланувати незначну кількість рейсів вже наприкінці 2023 року.
Директор авіакомпанії Майкл О'Лірі у прикладі відновлень авіамаршрутів озвучив саме ізраїльський сценарій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.