Платформа Brave1 вже визначила перелік технологічних напрямів, які становлять для України найбільший інтерес
Україна дозволить міжнародним виробникам озброєнь тестувати свої передові розробки безпосередньо в умовах війни. Про запуск нової ініціативи повідомила державна платформа Brave1, яка координує впровадження військових технологій. Схема отримала назву "Випробування в Україні" й уже викликала зацікавленість серед іноземних компаній.
Як пише Reuters, згідно з новим механізмом, компанії можуть надсилати свої системи в Україну, проводити онлайн-інструктаж з експлуатації, а далі — отримувати звіти про їхнє бойове застосування. Такий підхід дозволяє одночасно оцінювати ефективність озброєння в реальних умовах та пришвидшити впровадження технологій на фронті.
"Це дає нам розуміння того, які технології доступні. Це дає компаніям розуміння того, що дійсно працює на передовій", – розповів в інтерв’ю Reuters Артем Мороз, керівник відділу зв’язків з інвесторами Brave1.
Він також зазначив, що інтерес до участі в схемі з боку міжнародних виробників уже значний, проте компанії поки що не називають.
Платформа Brave1 вже визначила перелік технологічних напрямів, які становлять для України найбільший інтерес. У пріоритеті — протиповітряна оборона, системи з використанням штучного інтелекту, перехоплювачі дронів і рішення для боротьби з високоточними керованими бомбами.
"У нас є перелік пріоритетів. Один з них - протиповітряна оборона: нові засоби протиповітряної оборони, перехоплювачі безпілотників, системи з штучним інтелектом, всі рішення проти ковзаючих бомб", – зазначив Мороз.
Окрім того, серед цільових технологій — системи електронного профілювання на полі бою, передові комплекси управління вогнем і алгоритми ШІ-наведення для артилерії, зокрема для підвищення точності гаубиць. Україна, яка вже стала світовим майданчиком для бойових інновацій, прагне не лише отримати перевагу на полі бою, а й інтегрувати найкращі технології майбутнього у власну оборонну екосистему.
Країни НАТО розробили новий спосіб надання Україні критично важливого американського озброєння для її боротьби проти Росії. Президент Трамп уперше натякнув, що погодиться на це. Замість того, щоб США й надалі передавали свою зброю Україні, чиновники у країнах НАТО придумали план, за яким адміністрація Трампа могла б продавати її союзникам, які вже передаватимуть її Україні.
Це не лише могло б стати фінансовою вигодою для американців, але й убезпечило б й самого Трампа, який раніше висловлював скептицизм щодо надання військової підтримки Україні.