Наразі 64% росіян виступають за мирні переговори - це рекордний показник другий місяць поспіль. Однак Кремль вважає, що має перевагу у війні, попри те, що ресурси, які підтримували зростання економіки в умовах санкцій, фактично вичерпані
Критика на адресу російського правителя Володимира Путіна з боку Дональда Трампа та новий пакет військової допомоги Києву від США викликали занепокоєння серед частини російської еліти. Росіяни мають побоювання, що їхній диктатор може переоцінювати свої можливості щодо ведення війни. Путін, ймовірно, не усвідомлює, що невдоволення через його політику в країні зростає.
Про це пише The Washington Post. Старша наукова співробітниця Центру Карнегі Росія-Євразія Тетяна Станова вважає, що в Росії зростає кількість обурених Путіним через те, що він міг зупинити війну, але не зробив цього.
"Питання не в тому, чи була така угода справді можливою, а радше в тому, що йдеться про панівні настрої - переконання, що був момент можливості, односторонньо втрачений через впертість та ірраціональність Путіна", - пояснила вона.
Експертка зазначила, що навесні ще була надія, що Трамп і Путін досягнуть угоди. Втім зараз вона вже згасла через те, що Україна і Європа не приймали умов Москви, і наразі перспектив на досягнення домовленості не видно.
Серед представників російської фінансової еліти посилюється напруженість. Загострення військової кампанії й паралельна економічна криза викликають дедалі більше запитань у представників фінансово-промислової еліти, пише WP.
Представники промисловості попереджають про ризик зупинки виробництва, очільниця ЦБ Ельвіра Набіулліна визнала, що ресурси, які підтримували зростання економіки в умовах санкцій, фактично вичерпані. Ключова ставка перевалила за 20%, інвестиції падають.
"Але політична воля рухається в протилежному напрямку. Кремль б'є в барабан війни. Настрій - довести її до переможного кінця. Економісти та бізнес закликають до обережності, а військові та дипломати - до ескалації", - розповів WP російський чиновник, який побажав залишитися анонімним.
Видання навело результати опитування, опубліковані минулого тижня російським Левада-центром, які показали, що 64% росіян виступають за мирні переговори - рекордний показник другий місяць поспіль. Однак в умовах авторитарної вертикалі влади такі настрої навряд чи доходять до президента, пише видання.
"Путін і його оточення переконані, що вони у будь-якому разі розчавлять Україну", - каже Станова.
Кремль вважає, що має перевагу, адже Росію підтримують Китай і Північна Корея, йдеться у статті. Станова додала, що Путін та інші особи, які приймають рішення, ймовірно, не усвідомлюють того, що невдоволення зростає, мовляв, він засліплений прагненням захопити якомога більше української території.
14 липня Трамп оголосив про угоду з НАТО, згідно з якою США збільшуватимуть постачання зброї Україні, включаючи ракетні системи Patriot. Угода також може включати наступальну зброю, таку як ракети далекого радіуса дії для ударів по глибокій території Росії, повідомило видання Axios. Така зброя могла б дозволити Києву атакувати російську техніку та зброю, яку росіяни використовують для бомбардування українських міст.
Наразі Трамп дав Росії 50 днів на укладення мирної угоди з Україною. Якщо протягом цього терміну Москва цього не зробить - проти РФ нарешті введуть жорсткі санкції.
Інформатор в деталях пояснював, чому цей крок Трампа - це не зрада України.
Також Інформатор ще минулого тижня прогнозував, що візит Кіта Келлога до Києва, який відбувся 14 липня, та зміна риторики Трампа на користь України вказують на те, що в Трампа зʼявився новий мирний план. І що, ймовірно, найближчим часом тема мирних переговорів отримає новий поштовх.
Прогноз почав збуватися. Після заяви Трампа про передачу важливого озброєння Києву, у Кремлі раптово згадали про "необхідність конструктивного діалогу". Про це заявив топпредставник Путіна Кирило Дмитрієв.