Ухилянти в ТЦК вимагають зателефонувати адвокату: чому це не має сенсу

Читать на русском

Часто досвідчені співробітники ТЦК вдаються до хитрощів, щоб позбавити військовозобовʼязаних права на адвокатську допомогу

Читать на русском
ТЦК, адвокат
Журналіст Інформатора Ігор Рець дізнався про це, відвідавши ТЦК у місті Хуст на Закарпатті

Часто досвідчені співробітники ТЦК вдаються до хитрощів, щоб позбавити військовозобовʼязаних права на адвокатську допомогу

Кореспондент Інформатора Ігор Рець на власному досвіді зʼясував, що військовозобовʼязаним, які опинилися в ТЦК, не дозволяють зателефонувати адвокатам, якщо ці особи не нададуть представникам центру комплектування заздалегідь укладеного договору про надання адвокатом відповідних послуг. Про це журналіст дізнався, перебуваючи в ТЦК міста Хуст на Закарпатті. Подробиці цього візиту читайте у матеріалі "Найагресивніший маркетинг – у ТЦК Хуста: як журналіст Інформатора виживав на стежці ухилянтів на кордоні з Румунією: частина 5".

Так, журналіст зʼясував, що просто заявити про вимогу надати доступ до адвоката в ТЦК військовозобовʼязаним очікуваних результатів не принесе. Оскільки центри комплектування не займаються розслідуванням жодних кримінальних проваджень і не мають відповідних повноважень. Тобто, з цієї точки зору мобілізаційні процеси не суперечать закону.

Однак військовозобовʼязаного можуть допустити до адвоката, якщо він вважає, що його права були порушені. Для цього у особи має бути договір з адвокатом. При цьому часто досвідчені співробітники ТЦК вдаються до хитрощів.

Якщо чоловік не згоден з діями ТЦК і вимагає адвоката, співробітники центру запевняють, що зараз його відпустять, але перед цим просять підписати велику кількість паперів. Часто їх читають вибірково або взагалі підписують, не дивлячись, розраховуючи після цього швидко вийти з військкомату. Серед цих паперів може бути відмова від адвокатської допомоги. У такому разі ТЦК отримує законне право не допустити адвоката до мобілізованого.

Експеримент журналіста Інформатора

Кореспондент Інформатора Ігор Рець пройшов стежкою ухилянтів у горах поблизу кордону з Румунією. Своєю метою він ставив поспілкуватися з ухилянтами, щоб зрозуміти, навіщо вони йдуть на величезний ризик, намагаючись втекти з Батьківщини. Незабаром на сайті Інформатора вийде продовження цієї історії. Ігор розповість, як він після повернення до Києва попрямував на консультацію з адвокатом, який розбере всі порушення, з якими журналіст зіштовхнувся в Держприкордонслужбі та ТЦК.

А поки що ви можете ознайомитись з попередніми частинами цього репортажу:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.