"У нас половина таких": у ТЦК Хуста працюють ухилянти, яким не вдалось втекти з України, - журналіст Інформатора

Читать на русском

Один зі співробітників ТЦК зізнався, що ще декілька тижнів тому сам намагався незаконно перетнути кордон

Читать на русском
ТЦК, ухилянти
Ігор Рець вирушив у ризиковану подорож стежкою ухилянтів на Закарпатті

Один зі співробітників ТЦК зізнався, що ще декілька тижнів тому сам намагався незаконно перетнути кордон

У ТЦК та СП міста Хуст на Закарпатті служать чоловіки, які намагалися незаконно перетнути кордон через гори і таким чином уникнути мобілізації. При чому кількість таких працівників в місцевому територіальному центрі комплектування може складати до 50%. Про це йдеться у матеріалі "Найагресивніший маркетинг – у ТЦК Хуста: як журналіст Інформатора виживав на стежці ухилянтів на кордоні з Румунією: частина 5".

Під час своєї подорожі так званою "стежкою ухилянтів" кореспондент Інформатора Ігор Рець опинився у хустському військкоматі. Один зі співробітників після спроб змусити журналіста підписати повістку зізнався, що сам "гуляв тією стежкою два тижні тому", після чого він почав служити в ТЦК. На уточнююче питання Ігоря, чи намагався співробітник незаконно потрапити до Румунії, той відповів: "Розумійте як хочете. Але я гуляв далі тієї колиби (...) У нас тут (в ТЦК) половина таких...".

Також працівник центру комплектування згадав про гірський хребет. Це дозволило зрозуміти, що чоловік пройшов приблизно дві третини маршруту ухилянтів.

Експеримент журналіста Інформатора

Кореспондент Інформатора Ігор Рець пройшов стежкою ухилянтів у горах поблизу кордону з Румунією. Своєю метою він ставив поспілкуватися з ухилянтами, щоб зрозуміти, навіщо вони йдуть на величезний ризик, намагаючись втекти з Батьківщини. Незабаром на сайті Інформатора вийде продовження цієї історії. Ігор розповість, як він після повернення до Києва попрямував на консультацію з адвокатом, який розбере всі порушення, з якими журналіст зіштовхнувся в Держприкордонслужбі та ТЦК.

А поки що ви можете ознайомитись з попередніми частинами цього репортажу:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.