Остаточний варіант документа ще потребує доопрацювання, продовжуються переговори
Вашингтон направив Києву угоду про корисні копалини, яка передбачала передачу ресурсів під контроль США. Україна не погодиться на поточні умови Америки. Наразі українська делегація вирушає до США, щоб домовитися про компромісну позицію.
Про це в етері Новини.Live нардеп від "Слуги народу", член Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Богдан Кицак. Він зазначив, що остаточний варіант угоди ще потребує доопрацювання, продовжуються переговори задля досягнення компромісу.
"Якщо ми візьмемо зараз угоду про корисні копалини, яка планується підписатися між США та Україною, то можемо констатувати, що фактично американці нам повернули першопочатковий варіант, який більшою мірою був опублікований в медіа, обговорений вже від А до Я, який означав фактично передання їм абсолютно всіх корисних копалин, портової логістичної інфраструктури. Зрозуміло, що українська сторона не може ухвалити такі умови, бо це фактично означатиме втрату нашого економічного та державного суверенітету. Тому починається так званий дипломатичний пінг-понг, коли наші технічні фахівці вирушають для обговорення цих рамкових умов", - заявив депутат.
Він додав, що у разі, коли вдасться досягнути компромісної позиції, Україна та США будуть поетапно рухатися по кожному пункту угоди. Вже після того, як буде хоча б передфінальний варіант, тоді до США вирушать високопосадовці рівня Юлії Свириденко (міністерка економіки), Андрія Єрмака або ж сам президент України Володимир Зеленський, щоб підписати документ.
"(Угоду - ред.) в кінцевому варіанті представлять і українському суспільству, і Верховній Раді України, щоб документ пройшов процедуру ратифікації", - резюмував Кицак.
1 квітня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підтвердив, що Україна 28 березня отримала від США новий текст угоди про корисні копалини. Київ розпочав консультації щодо тексту документа.
Повідомляється, що наприкінці цього тижня делегація з України прибуде до Сполучених Штатів для проведення технічних переговорів, що стосуються майбутньої угоди про освоєння корисних копалин. Також буде обговорюватися тема повоєнної інфраструктурної відбудови. До складу делегації увійдуть заступники міністрів економіки та юстиції, однак жодних високопосадовців очікувати не варто - консультації перебувають на експертному рівні.
Візит заплановано на 11-12 квітня. У Міністерстві закордонних справ підтвердили поїздку, але утримались від розголошення деталей.