Американський лідер хоче позбавити Пекін союзників - таких, як Москва і Тегеран - і для цього, можливо, хотів би навіть поступити Києвом у війни, але боїться негативних наслідків для себе
Трамп готується до війни з Китаєм. Саме тому він хоче нейтралізувати китайських спільників, таких як Росія, Іран та навіть Північна Корея шляхом переговорів. Якщо дивитися на дії Трампа під таким кутом зору, стає зрозумілою його логіка щодо України та навіть значення жахливої угоди про копалини.
Як стало відомо, 11-12 квітня українськам делегація відвідає США, де почнеться технічний раунд переговорів щодо угоди про копалини. Трамп просуває цю угоду, але український уряд сперечається. При тому точний зміст останньої редакції цього документу невідомий. Зі слів представників української влади лише відомо, що цей зміст - суцільне жахіття.
Проте торгуватися із Трампом можливо. Певно йому байдужі деталі угоди, головне лише, щоб у підсумку було виконано два пункти:
Бо це означатиме, що Україна є предметом інтересів Америки. Мовою сучасною напівтоталітарної політики це буде "територія США". На думку Трампа, це убезпечить її від Росії. Саме це він казав під час сутички із Зеленським у Білому домі.
Іншого рішення у Трампа немає, бо Україна для нього - другорядний момент у складній шаховій партії, яку він намагається виграти. Мета цієї партії - перемогти Китай, можливо, збройним шляхом.
Те, що Трамп вважає Китай головнішим противником, вже добре відомо. Зокрема тому, що з Пентагона у мережу злили секретні документи, де зазначається, що США готуються до війни з Китаєм.
Приводом до можливої війни може стати намір Китая анексувати Тайвань. Але лише приводом. Насправді це боротьба за лідерство у світі. Певно, обидві сторони вважають, що ця боротьба може завершитися відкритою війною.
Розклад сил наразі на користь США. Проте Китай швидко нарощує своє відставання у зброї та військовій техніці.
Наприклад, підводних човнім в Китаю вже більше, ніж у США. Проте розрив залишається, до того ж він не кількісний - а скоріше якісний.
З приведених розкладів бачимо, що у Китаю майже немає авіаносців. Саме завдяки наявності авіансоців Америка відчуває себе світовим лідером. Бо авіаносці можуть бути швидко перекинуті у будь-яку точку світу. До того ж вони здатні боротися з супротивником під водою, на воді та в повітрі. Тобто кожен авіаносець може відбивати атаки усієї ядерної тріади. Вони також можуть використовувати літаки для ударів по противнику.
Також американські авіаносці мають протиракети, які здатні збивати ворожі балістичні ракети великої та середної дальності типу путінського орєшніка після старту, тобто ще до того, як чисельні боєголовки буде розділено. Мова про систему Aegis (Іджіс) та ракети RIM-161 SM-3.
До того ж авіаносці вкрай важко втопити: вважається, що навіть чисельні влучання ракет на кшталт Кинджалу не виведуть авіаносець з ладу.
Другий важливий момент: американці мають значну перевагу над Китаєм у ядерній зброї. У США у 20 разів більше ядерних боєприпасів.
Виробництво ядерної зброї - це довготривалий процес. Китай швидше може виробити більше авіаносців, але не зможе так само швидко суттєво розширити свій ядерний потенціал.
Висновок у тому, що Трамп бажає конфлікту з Китаєм якамога швидше. Поки Китай все ще не посилився до максимального рівня.
Всі дивні рішення Трампа щодо Китаю, наприклад, обіцянка про тарифи більше 100 відсотків чи заборона американським дипломатом вступати в сексуальні стосунки із мешканцями Китаю пояснюються саме підготовкою до війни.
Інша частина стратегії Трампа у тому, щоб позбавити Китай його союзників. Тому Трамп лякає Іран війною та обіцяє вдарити ракетами по його ядерним заводам.
Проте Іран вже погодився на переговори, тож навряд чи війна з Іраном справді відбудеться. Трамп боїться воєн, бо це для нього означатиме розпилення ресурсів.
Навіть Північній Кореї Трамп запропонував переговори. Він навіть назвав Кім Чен Ина розумним хлопцем.
Так само Трамп вступив в переговори з Росією. Мета Трампа в данному випадку - вивести РФ з залежності від Китаю, у якій Путін опинився після того, як почав війну з Україною. До речі, про цей свій план Трамп казав ще до перемоги на виборах президента.
Тобто Трампу важливо припинити війну, щоб можна було (хоча б частково) зняти санкції з РФ, зацікавити Путіна та його оточення у корисних угодах та формально повернути до клуба супердержав.
При тому Трамп не сподівається на реальний військовий союз з Росією. Для нього важливіше, щоб у разі збройного конфлікту з Китаєм, у Путіна були причини не вступати у протистоянні на боці Китаю. Такими причинами він вважає саме гроші, корисні угоди та статус доброчесного правителя, який він теж, певно, обіцяє Путіну повернути.
Правда у тому, що США може сподіватися переграти Китай у збройному протистоянні та навіть відбити можливий удар невеликим китайським запасом ядерної зброї. Проте ядерний удар Росії США відбити не зможуть, бо кількість ЯО у РФ та США співставна (у РФ навіть трохи більше).
Це відповідь на відоме питання: чому США готові воювати з Китаєм за Тайвань, але відмовляються воювати з Путіним за Україну. Відповідь стосується не лише Трампа, але й його попередника Байдена.
Можливо Трамп взагалі був би готовий віддати Україну Путінові, але він боїться резонансу, яким таке рішення відгукнеться у США. Через той резонанс Трамп може навіть втратити посаду, він це певно усвідомлює.
Тож Трамп обрав саме угоду про копалини, щоб помітити Україну, як територію, недоторкану для Росії після відновлення у відношеннях з Путіним статусу-кво.
Але, звісно, в нього є план Б. Тобто, він готовий повністю відмовитися від захисту України, попри можливий резонанс власне у США. Трамп намагатиметься звалити провину за можливий розрив на Зеленського. Він вже робив таке після скандалу у Білому домі.
Він також має ще декілька планів можливого розвитку подій. Один з них - змушення до термінових виборів в Україні. Цей план залишається нереалізованим допоки Зеленський не відхилив остаточно угоду про копалини.
Володимир Зеленський ці расклади теж розуміє та навіть не приховує. Ось чому він показав світові полонених китайців. За його словами, після цього США можуть змінити рішення та все ж взяти участь у наступному "Рамштайні".
Всі ці плани вкрай негативні для нас. На жаль, Америка швидко перетворилася з друга України на байдужого партнера чи навіть ворога. Проте маємо розуміти логику дій ворога, щоб передбачати його рішення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.