За словами міністра фінансів США Скотта Бессента, угода була найлегшою справою у світі
Міністр фінансів США Скотт Бессент поділився подробицями щодо намірів підписати угоду про корисні копалини між США та Україною. За його словами, український президент декілька разів переносив укладання договору. Зрештою, під час перепалки в Овальному кабінеті він зруйнував те, що було найлегшою справою у світі.
Такими думками Скотт Бессент поділився в ході інтерв'ю проросійському журналісту Такеру Карлсону. Бессент додав, що під час його поїздки до Києва, Зеленський був у настрої укласти угоду.
За словами Бессента, угода була спрямована на те, щоб показати, що між українським та американським народом немає розбіжностей, що немає суперечностей між керівництвом з Вашингтона і США. На підписання очікували п'ять десятків репортерів, а тепер нічого сказати людям, бо виникла велика прірва, як "гранд-каньйон".
Міністр фінансів США продовжив, додавши, що Зеленський пообіцяв укласти угоду про копалини у Мюнхені, але цього теж не сталося. Згодом уже під час перепалки в Овальному кабінеті Зеленський зруйнував те, що було "найлегшою справою у світі".
"Він не підписав її, було багато розмов... А потім він добрався до Овального кабінету і зруйнував те, що мало бути найлегшою справою у світі", - наголосив Бессент.
Міністр фінансів США також додав, що у Росії не були в захваті від угоди. Договір, за його словами, засвідчував би зближення українського та американського народу, це було б щось стабільне. Тому у Москві угода не сподобалась. Саме тому РФ бомбила Київ перед його приїздом, чого не робила з листопада.
Бессент вважає, що угода про корисні копалини є частиною мирного плану Дональда Трампа. Вона має виконати ряд важливих речей, зокрема свідчитиме про партнерство та підтримку України США.
"По-перше, це зробить США та Україну партнерами, зв’яже нас ближче. Друге – це буде сигналом російському керівництву, що США не кидають Україну. По-третє, це покаже американському народу, що ми маємо економічну зацікавленість і що ми не просто надавали ці величезні гранти. І це може бути довгострокове партнерство", - наголосив він.
Західні ЗМІ підтверджують, що США пропонують Україні нову угоду про корисні копалини, яка включатиме контроль також за нафтою і газом. Проєкт документу пропонує Вашингтону доступ до всіх копалин, включно з поточними та майбутніми розробками. І там немає жодних гарантій безпеки.
Перша віцепрем'єрка - міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що Україна отримала від США угоду про корисні копалини. Київ наразі формує свою позицію. Консультації з українським парламентом проведуть за необхідності.