Україна почала опрацьовувати нову редакцію угоди про копалини: голова МЗС Сибіга

Київ 28 березня отримав новий текст угоди від Вашингтона

корисні копалини
Фото: Getty Images

Україна розпочала консультації щодо тексту угоди про корисні копалини, яку запропонувала американська сторона. Вже відбувся один раунд цих консультацій із США. Для підписання документа важливо, щоб він відповідав національним інтересам як США, так і України.

Про це на пресконференції з міністром закордонних справ Литви у Києві заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга. Він підтвердив, що Україна 28 березня отримала новий текст угоди.

"Україна готова була підписати раніше напрацьовану рамкову угоду. Зараз ми отримали пропозицію на розвиток і відповідно новий текст угоди. У нас є законодавство щодо опрацювання такого типу документів. Відповідно були зроблено необхідне для початку проходження внутрішньодержавних необхідних процедур", - сказав міністр.

Сибіга підтвердив, що Україна розпочала консультації щодо тексту угоди про корисні копалини. Вже відбувся один раунд цих консультацій.

"Українська сторона налаштована на укладенні документа, який відповідав би національним інтересам як США, так і України. Ми вважаємо, що текст угоди, який передбачатиме присутність великого американського бізнесу в Україні - внесок у безпекову інфраструктуру країни", - сказав він.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/3895

Що відомо про угоду про копалини

Західні ЗМІ заявляли, що США запропонували Україні нову угоду про корисні копалини, яка включатиме контроль також за нафтою і газом. Проєкт документа пропонує Вашингтону доступ до всіх копалин, включно з поточними та майбутніми розробками. І там немає жодних гарантій безпеки.

За даними The Washington Post, запропонований варіант угоди передбачає умови, які можна порівняти з післявоєнними репараціями: підтримка США під час війни розцінюється як борг, що має бути повернений з відсотками з доходів від угоди. Українські політики також звертають увагу на те, що в документі немає гарантій безпеки для України. Видання додає, що американська сторона прагне отримати не лише контроль над видобутком рідкісноземельних металів, а й над усіма корисними копалинами та супутньою інфраструктурою. Тим часом прессекретар Білого дому Керолайн Левітт заявила, що переговори між сторонами перебувають на завершальному етапі, а президент США Дональд Трамп готовий використати важелі тиску у разі потреби. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube