22% громадян України говорять про негативні наслідки підписання документа, ще 12% не можуть визначитися
В Україні майже половина громадян позитивно ставляться до угоди про копалини зі США. Втім негативно про неї висловлюються всього 22% українців. Документ планують ратифікувати у четвер, 8 травня, на засіданні ВР.
Про це свідчать результати опитування КМІС. Згідно з ними, станом на початок травня 47% українців мали скоріше позитивні очікування від підписання угоди про корисні копалини зі США. Про скоріше негативні наслідки говорять 22%, а ще 19% відповіли, що підписання угоди ніяк не вплине на Україну. Решта 12% не змогли визначитися з такою думкою.
"Таким чином, наразі баланс позитивних-негативних очікувань становить +25% (тобто переважають позитивні очікування)", - пояснюють соціологи.
У розрізі регіонів трохи менше позитивних очікувань на Сході і на Заході. Але в обох випадках частка тих, хто має саме негативні очікування, не перевищує чверті, а також баланс позитивних-негативних очікувань є позитивним.
"Результати опитування засвідчують, що наразі українці переважно мають позитивні очікування від угоди про копалини й меншість має саме негативні очікування", - кажуть соціологи.
30 квітня Україна та Сполучені Штати підписали договір про економічну співпрацю, який передбачає розширення американського доступу до українських природних ресурсів, а також створення фонду для інвестицій у відновлення країни.
Ратифікувати нещодавно підписану угоду про корисні копалини між Києвом та Вашингтоном планують 8 травня. На четвер заплановане позачергове скликання ВР щодо цього питання. Ймовірно? у цей день угода набуде офіційної сили.
Як зазначила нардепка Ольга Василевська-Смаглюк, щоб реалізувати цю Угоду, Кабмін подав у Верховну Раду законопроєкт, який вносить зміни до Бюджетного кодексу.
Український президент вважає угоду про корисні копалини вигідним документом і для України, і для США. Завдяки їй Україна також отримає необхідні для неї системи ППО. За його словами, це не просто інвестиція, а механізм реінвестування: прибутки залишатимуться в Україні, сприяючи розвитку видобутку і виробництва з доданою вартістю.