Угода про надра: США хочуть контролювати газопровід, який йде через Україну з Росії - ЗМІ

Через Україну проходить декілька газових маршрутів з Росії до ЄС - Союз, Прогрес, Уренгой-Помари-Ужгород та інші

Угода про копалини
США хочуть взяти під контроль транзит газу через Україну. Фото: Getty Images

Сполучені Штати Америки хочуть взяти під контроль газопровід, що через Україну зʼєднує Росію з Європою. Про це начебто йдеться в оновленій угоді про корисні копалини. Втім, який саме, - невідомо.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела. Зазначають, що американці висунили подібну вимогу в документі.

За даними джерел агентства, в оновленій угоді є "вимога США до Міжнародної фінансової корпорації розвитку уряду США взяти під контроль газопровід російського енергетичного гіганта "Газпром", що проходить через Україну в Європу". Втім, у власності російського "Газпрому" немає жодної труби, що йде через Україну.

Про який саме газопровід йдеться - не зазначається. Відомо, що через нашу державу проходить декілька газових маршрутів з Росії до ЄС.

Зокрема, це - Союз, Прогрес, Уренгой-Помари-Ужгород та інші. Утім, всі вони належать державі та контролюються компанією ​​"Оператор ГТС України".

Угода про корисні копалини

1 квітня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підтвердив, що Україна 28 березня отримала від США новий текст угоди про корисні копалини. Київ розпочав консультації щодо тексту документа.

Днями нардеп від "Слуги народу", член Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Богдан Кицак заявив, що Вашингтон направив Києву угоду про корисні копалини, яка передбачала передачу ресурсів під контроль США. Україна не погодиться на поточні умови Америки, каже нардеп. 

Американські та українські офіційні особи зустрілися в п'ятницю, 11 квітня, щоб обговорити пропозицію США щодо доступу до мінеральних ресурсів України. Утім жодного прориву чи успіху на переговорах досягнуто не було. ЗМІ повідомляють про антагоністичну атмосферу під час зустрічі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube