Спецпосланець Трампа вважає відновлення переговорів щодо угоди про корисні копалини дуже позитивним моментом
Спеціальний представник президента США з питань України Кіт Келлог позитивно оцінив відновлення переговорів між Вашингтоном і Києвом щодо угоди про видобуток корисних копалин. Він зазначив, що відносини між Вашингтоном і Києвом повернулися на правильний шлях.
Як повідомляє The Times, команда українських посадовців у п'ятницю прибула до Вашингтона для обговорення угоди. Її мета — надати Америці значний доступ до великих запасів критично важливих корисних копалин України, таких як літій, титан і уран, в обмін на додаткову підтримку та інвестиції США у післявоєнну відбудову країни.
Келлог визнав, що американські посадовці недооцінили складність забезпечення цієї угоди. Він зазначив, що це не просте рішення "так" чи "ні".
"Люди не розуміли процесу так добре, як потрібно", - зауважив він.
Остаточне рішення про доступ Америки до критично важливих корисних копалин буде прийнято українським парламентом — Верховною Радою. Він додав, що в адміністрації Трампа визнають невідомість щодо запасів корисних копалин в Україні та їхньої цінності, оскільки остання геологічна розвідка здійснювалася ще за Радянського Союзу.
Келлог підкреслив, що чиновники, які відвідають Вашингтон, працюватимуть над вирішенням цих питань у найближчі дні та намагатимуться перетворити "бізнес-угоду" на "дипломатичну угоду".
Американські та українські офіційні особи зустрілися в п'ятницю, 11 квітня, щоб обговорити пропозицію США щодо доступу до мінеральних ресурсів України. Утім жодного прориву чи успіху на переговорах досягнуто не було. ЗМІ повідомляють про антагоністичну атмосферу під час зустрічі.
Як повідомляє Reuters, напруження на перемовинах у Вашингтоні виникло через останню, жорсткішу ініціативу адміністрації президента США Дональда Трампа, яка має ширший масштаб, ніж її початковий варіант. Серед запропонованих умов було те, що Міжнародна корпорація фінансування розвитку США повинна взяти під контроль газопровід, яким керує російська компанія "Газпром" через Україну до Європи.