Жодного прориву щодо угоди про рідкісноземельні ресурси досягти не вдалося
Американські та українські офіційні особи зустрілися в п'ятницю, 11 квітня, щоб обговорити пропозицію США щодо доступу до мінеральних ресурсів України. Утім жодного прориву чи успіху на переговорах досягнуто не було. ЗМІ повідомляють про антагоністичну атмосферу під час зустрічі.
Як повідомляє Reuters, напруження на перемовинах у Вашингтоні виникло через останню, жорсткішу ініціативу адміністрації президента США Дональда Трампа, яка має ширший масштаб, ніж її початковий варіант.
"Переговорне середовище дуже антагоністичне", - цитує агентство свого співрозмовника.
Серед запропонованих умов було те, що Міжнародна корпорація фінансування розвитку США повинна взяти під контроль газопровід, яким керує російська компанія "Газпром" через Україну до Європи.
Уряд України залучив юридичну фірму Hogan Lovells як зовнішнього консультанта для цих переговорів. Очікується, що переговори триватимуть два дні і будуть технічними за своєю природою.
Остання версія угоди про корисні копалини між країнами передбачає суворіші умови, ніж раніше. США вимагають використовувати прибуток від ресурсів для повернення мільярдів доларів наданої раніше допомоги, без будь-яких гарантій безпеки.
1 квітня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підтвердив, що Україна 28 березня отримала від США новий текст угоди про корисні копалини. Київ розпочав консультації щодо тексту документа.
Днями нардеп від "Слуги народу", член Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Богдан Кицак заявив, що Вашингтон направив Києву угоду про корисні копалини, яка передбачала передачу ресурсів під контроль США. Україна не погодиться на поточні умови Америки, каже нардеп.