За даними слідства, посадовець СБУ зі спільниками вимагав 300 тис. доларів у особи, стосовно якої здійснював оперативний супровід
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрили справу проти начальника сектору Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України. Його підозрюють у вимананні хабаря. Те ж стосується і ще двох осіб, які були його спільниками.
Зазначається, що посадовець СБУ вимагав 300 тисяч доларів у людини, стосовно якої здійснював оперативний супровід у справі щодо організації незаконного переправлення за кордон військовозобов’язаних. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
За грошу він обіцяв знищити частину матеріалів справи та розкрити вже встановлені факти. У разі відмови погрожував притягнути фігуранта до відповідальності за більш суворими статтями. Коли він отримав 72 тис. доларів, йому та спільникам повідомили про підозру.
"Дії посадовця СБУ кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України (Підкуп особи, яка надає публічні послуги), його спільників – за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України (співучасть)", - йдеться у повідомленні.
22 липня ВР ухвалила в цілому законопроєкт №12414. Фактично тепер керівник САП стає номінальною фігурою, а НАБУ втрачає незалежність і перетворюється на підрозділ Генпрокуратури. В НАБУ та САП наголошували, що антикорупційна інфраструктура України, вибудувана з 2015 року разом із міжнародними партнерами, буде зруйнована.
А 21 липня СБУ та Генпрокуратура провели масштабну спецоперацію через вплив Росії на орган. В результаті викрили низку працівників НАБУ на зв’язках з РФ. Повідомлялося, що обшуки в детективів не мають політичного підтексту - мова йде викриття державної зради, торгівлі з ворогом та діяльності в інтересах Росії.
Кажуть, все це через те, що гучне кримінальне провадження НАБУ проти друзів Зеленський сприйняв як особисту образу. Інформатор зібрав інформацію про те, що саме сталося 22 липня у Верховній Раді.
В Єврокомісії вже заявили, що згортання боротьби з корупцією унеможливить вступ України до ЄС.
Нагадаємо, у 2024 році за даними соцопитування соціологічної групи «Рейтинг» українці зазначили, що корупцію вважають гіршим лихом, ніж війна.