Гійом Мерсьє наголосив, що для вступу України до Євросоюзу необхідна потужна спроможність боротися з корупцією та забезпечити інституційну стійкість
Європейський Союз занепокоєний через нещодавні дії України щодо її антикорупційних інституцій НАБУ та САП. В ЄС наголосили, що ці органи мають діяти незалежно. Однак 22 липня Рада ухвалила законопроєкт, що фактично ліквідовує всю незалежність НАБУ та САП. А 21 липня пройшли масові обшуки в детективів антикорупційного бюро.
Про це заявив речник Єврокомісії Гійом Мерсьє. Його слова цитує "Українська правда".
"Ці органи (НАБУ і САП - ред.) мають вирішальне значення для програми реформ України і повинні діяти незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості", - заявив Гійом Мерсьє.
Він наголосив, що ЄС надає Україні значну фінансову допомогу "за умови прогресу в галузі прозорості, судової реформи та демократичного врядування".
"Для вступу України до ЄС необхідна потужна спроможність боротися з корупцією та забезпечити інституційну стійкість. ЄС продовжуватиме стежити за ситуацією та підтримуватиме Україну у дотриманні верховенства права", - заявив речник Єврокомісії.
22 липня ВР ухвалила в цілому законопроєкт №12414. Фактично тепер керівник САП стає номінальною фігурою, а НАБУ втрачає незалежність і перетворюється на підрозділ Генпрокуратури. В НАБУ та САП наголошували, що антикорупційна інфраструктура України, вибудувана з 2015 року разом із міжнародними партнерами, буде зруйнована.
А 21 липня СБУ та Генпрокуратура провели масштабну спецоперацію через вплив Росії на орган. В результаті викрили низку працівників НАБУ на зв’язках з РФ. Повідомлялося, що обшуки в детективів не мають політичного підтексту - мова йде викриття державної зради, торгівлі з ворогом та діяльності в інтересах Росії. Наприклад, правоохоронці заявили, що: