У загибелі Титаніка винна проклята мумія: чому про це перестали згадувати

Оповідачі стверджували, що причиною затоплення став мстивий дух 3600-річної давньоєгипетської жриці, яка лежала в вантажному відсіку корабля

Титанік, кораблетроща, корабель, історія, мумія, артефакт, знахідка
Цю версію, схоже, розділяв класик англійської літератури Артур Конан Дойл

"Титанік" затонув рано вранці 15 квітня 1912 року під час свого першого рейсу, убивши близько 1500 людей на борту. Сьогодні більшість людей по всьому світу знають причину його краху – і це величезний льодовий айсберг на шляху корабля, його неідеальна конструкція, погана видимість та людські помилки. Проте на початку XX століття, коли надприродні сеанси та недавні археологічні відкриття запалювали уяву людей, дехто дійшов іншого висновку щодо долі "Титаніка", повідомляє IFLScience.

На борту сумнозвісного океанського лайнера нібито був дуже важливий пасажир: давньоєгипетська мумія, яку відправляли з Британського музею до США. У той час оповідачі цієї історії стверджували, що причиною затоплення став мстивий дух 3600-річної давньоєгипетської жриці, яка лежала в вантажному корпусі корабля.

Ця моторошна історія відразу викликала хвилювання та жах. Проте витоки цієї фантастичної легенди самі по собі напрочуд захоплюючі. Фольклорні міфи про давньоєгипетські прокляття існують століттями. Особлива цікавість до них виникла після повторного відкриття гробниці Тутанхамона та передчасної смерті лорда Карнарвона, аристократа, який фінансував експедицію.

Ці легенди отримали поштовх до розголосу зокрема через британського журналіста XIX столітті Бертрама Флетчера Робінсона, який був хорошим другом Артура Конан Дойла, письменника та автора слави Шерлока Холмса.

Робінсон провів місяці, розслідуючи заяви про серйозні нещастя, які випали на людей, котрі мали в руках стародавній артефакт, відомий як "нещасна мумія" з Британського музею. Він помер у 1907 році, незадовго до публікації своєї статті, але, схоже, ця робота залишила слід в уяві його знаменитого товариша-письменника.

"Є багато історій про силу стародавніх єгиптян, і я знаю, що мені б не хотілося мати справу з їхніми гробницями та реліквіями. Є багато злих духів", – казав Конан Дойл.

Іншим прихильником прокляття мумії був журналіст Вільям Стед, треба сказати, з вельми суперечливою репутацією. Його друга за популярністю робота викривала дитячу проституцію у вікторіанському Лондоні. Стед і його друг придумали дивно схожу історію після перегляду кришки труни жриці Амона у Британському музеї.

А потім Стед загинув на "Титаніку". Мало що відомо про його останні години, хоча нібито відомо, що він був на шикарній вечері на борту корабля, де переповів багато історій, у тому числі про прокляту мумію в Британському музеї.

Цю сенсаційну історію розповсюдила американська преса, зокрема Washington Post, яка у травні 1912 року опублікувала матеріал, де говорилося, що "Титанік" був приречений через злий дух єгипетської жриці, яка померла в місті Фіви за 1600 років до нашої ери. 

Мумія насправді не мумія, а дошка з малюнками.
Мумія насправді не мумія, а дошка з малюнками.

Кінець страшної казочки

Вже у 1985 році Історичне товариство Титаніка заявило, що вони отримали повний список вантажів корабля, і несподівано НЕ виявили жодних записів про будь-які давньоєгипетські артефакти на борту. Так звану нещасливу мумію досі можна знайти в Британському музеї під кодовою назвою EA22542.

"Мумія" не містить жодних людських останків, це просто пофарбована дерев’яна дошка, вкрита штукатуркою, яка була розроблена для зображення померлого. Артефакт не залишав музей до 1990 року для тимчасової виставки. Так вантажний маніфест розвіює ці міфи, а причиною сумнозвісної трагедії з Титаніком аж ніяк не було 3600-річне прокляття давньоєгипетської мумії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube