Ніхто ніколи не знаходив людські останки на Титаніку.
Через 111 років після затоплення Титанік продовжує захоплювати та дивувати публіку. Виявляється, він частково вибухнув, коли затонув, а в 2001 році на його палубі - під водою - одружилася закохана пара. Нині ж оприлюднили інший дивний факт, в якому йдеться про те, що з моменту повторного відкриття затонулого судна у вересні 1985 року, на його борту жодного разу не було знайдено людських останків. Про це повідомило видання IFLScience із посиланням на Reddit.
"Я не бачив жодної людської рештки. Ми бачили одяг. Ми бачили пари взуття, які переконливо припускають, що в певний момент там було й тіло. Але ми ніколи не бачили людських решток", - сказав у 2012 році режисер культового фільму про Титаніка Джеймс Кемерон, який 33 рази відвідував і досліджував затонулий корабель і стверджує, що провів на ньому більше часу, ніж його капітан.
Цей факт доводить до божевілля прихильників теорій змови. Проте існують цілком вагомі причини, чому тіла понад 1500 людей, які загинули під час затоплення корабля, так і не були знайдені.
Однією з причин є рятувальні жилети, які носив багато хто пасажирів та екіпаж. Вони не виконали свого основного завдання з порятунку людей (пасажири, залишаючись на поверхні води, помирали від переохолодження), та після своєї смерті ті все ще залишалися над водою. Вчені вважають, що шторм, який настав після затоплення, швидко зніс тіла з місця уламків, тоді як океанські течії віднесли їх ще далі протягом минулого століття.
Тіла, які опинилися в самих уламках, ймовірно, також зникли завдяки роботі глибоководних падальщиків – риб та інших організмів. Той факт, що не залишилося навіть кісток, може бути пов’язаним з глибиною, припускають науковці.
"Проблема, з якою вам доведеться мати справу, полягає в тому, що на глибині більшій за 914 метрів ви опиняєтесь нижче так званої глибини компенсації карбонату кальцію, (вода в глибокому морі й без того недостатньо насичена карбонатом кальцію). Це розчинило оголені кістки", - пояснив NPR дослідник морських глибин Роберт Баллард.
Є ті, хто вважає, що в закритих частинах корабля, таких як машинне відділення, куди, можливо, не могла потрапити свіжа, насичена киснем вода, все ще можуть бути тіла. Втім, через 111 років після затоплення корабля ідея про те, що ми можемо знайти впізнавані останки, здається малоймовірною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.