Датчики на підводному судні не виявили жодних несправностей.
Всі п'ятеро людей на борту батискафа "Титан" загинули, а виявлені в зоні пошуку зниклого судна уламки, свідчать про "катастрофічну імплозію", тобто вибух, спрямований всередину підводного апарата під високим тиском.
Про це повідомила берегова охорона США, пише CNN.
В четвер, 22 червня, пошукові бригади знайшли пʼять уламків батискафа "Титан", заявив контр-адмірал берегової охорони США Джон Могер. Він додав, що знайдені на морському дні уламки "відповідають спрямованому всередину вибуху судна" - імплозії.
За словами професора Стефано Бріццолара, співдиректора Технічного центру морської автономії та робототехніки Вірджинії, імплозія - це вибух навпаки.
"Уявіть собі циліндр. Під час вибуху заряд, розміщений у центрі, запалюється, і тиск у центрі миттєво зростає. Внутрішню частину циліндра практично можна вважати порожньою, тоді як тиск хвилі, що пробиває корпус, у 400 разів більший. Це викликає бурхливий потік води ззовні циліндра всередину з неймовірною швидкістю. Ми говоримо про те, що вода надходить зі швидкістю близько 1000 км/г", - заявив вчений.
Експерт з підводних човнів Ерік Фузіл з Університету Аделаїди заявив, що імплозію, ймовірно, спричинили затоплення або поломка резервуара під тиском. "Катастрофічна імплозія" могла статися протягом 20 мілісекунд, тому пасажири могли навіть не усвідомити свою загибель, додав інженер-криміналіст Барт Кемпер у коментарях ЗМІ.
Хвостовий конус підводного апарату, що прямував до "Титаніка", був знайдений на відстані близько 480 метрів від носа відомого затонулого судна. При цьому пристрої на субмарині, які мали б фіксувати несправності, жодних ознак аварії не виявляли. Пошуки тіл пасажирів тривають.
Туристична компанія, що організувала тур на "Титані", OceanGate Expeditions, заявила, що всі п’ятеро пасажирів на борту субмарини загинули.
Зв'язок з "Титаном" було втрачено, коли апарат занурився в неділю вранці в Північній Атлантиці. Запасів кисню членам експедиції мало вистачити на 4 дні. У четвер вранці пошуки переступили критичний 96-годинний рубіж, коли повітря, придатне для дихання, могло закінчитися.
Тоді ж з'явилися і шокуючі подробиці про конструкційні особливості судна. Зокрема ЗМІ повідомили, що субмарина, яка мала розважити пасажирів видами на затонулий "Титанік", виявилася занадто простою в технологічному плані. Зокрема відомо, що субмарина керувалася ігровим джойстиком Logitech F710, під'єднаним до систем через Bluetooth.
На борту семиметрового "Титана" перебували британський бізнесмен Геміш Гардінг, британсько-пакистанський бізнесмен Шахзада Давуд і його син Сулейман, колишній французький водолаз Поль-Анрі Наржеоле та Стоктон Раш, генеральний директор OceanGate, компанії, якій належить батискаф.
Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, що у Китаї будують повну копію корабля "Титанік" аби зробити з неї атракціон.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.