В США назвали причину катастрофи батискафу "Титан", в якому загинули пʼятеро людей

Читать на русском

Датчики на підводному судні не виявили жодних несправностей.

Читать на русском
Батискаф
Батискаф "Титан" прямував до уламків "Титаніка"

Датчики на підводному судні не виявили жодних несправностей.

Всі п'ятеро людей на борту батискафа "Титан" загинули, а виявлені в зоні пошуку зниклого судна уламки, свідчать про "катастрофічну імплозію", тобто вибух, спрямований всередину підводного апарата під високим тиском.

Про це повідомила берегова охорона США, пише CNN.

В четвер, 22 червня, пошукові бригади знайшли пʼять уламків батискафа "Титан", заявив контр-адмірал берегової охорони США Джон Могер. Він додав, що знайдені на морському дні уламки "відповідають спрямованому всередину вибуху судна" - імплозії.

За словами професора Стефано Бріццолара, співдиректора Технічного центру морської автономії та робототехніки Вірджинії, імплозія - це вибух навпаки.

"Уявіть собі циліндр. Під час вибуху заряд, розміщений у центрі, запалюється, і тиск у центрі миттєво зростає. Внутрішню частину циліндра практично можна вважати порожньою, тоді як тиск хвилі, що пробиває корпус, у 400 разів більший. Це викликає бурхливий потік води ззовні циліндра всередину з неймовірною швидкістю. Ми говоримо про те, що вода надходить зі швидкістю близько 1000 км/г", - заявив вчений.

Експерт з підводних човнів Ерік Фузіл з Університету Аделаїди заявив, що імплозію, ймовірно, спричинили затоплення або поломка резервуара під тиском. "Катастрофічна імплозія" могла статися протягом 20 мілісекунд, тому пасажири могли навіть не усвідомити свою загибель, додав інженер-криміналіст Барт Кемпер у коментарях ЗМІ.

Хвостовий конус підводного апарату, що прямував до "Титаніка", був знайдений на відстані близько 480 метрів від носа відомого затонулого судна. При цьому пристрої на субмарині, які мали б фіксувати несправності, жодних ознак аварії не виявляли. Пошуки тіл пасажирів тривають.

Туристична компанія, що організувала тур на "Титані", OceanGate Expeditions, заявила, що всі п’ятеро пасажирів на борту субмарини загинули.

Що відомо про катастрофу на "Титані"

Зв'язок з "Титаном" було втрачено, коли апарат занурився в неділю вранці в Північній Атлантиці. Запасів кисню членам експедиції мало вистачити на 4 дні. У четвер вранці пошуки переступили критичний 96-годинний рубіж, коли повітря, придатне для дихання, могло закінчитися.

Тоді ж з'явилися і шокуючі подробиці про конструкційні особливості судна. Зокрема ЗМІ повідомили, що субмарина, яка мала розважити пасажирів видами на затонулий "Титанік", виявилася занадто простою в технологічному плані. Зокрема відомо, що субмарина керувалася ігровим джойстиком Logitech F710, під'єднаним до систем через Bluetooth.

На борту семиметрового "Титана" перебували британський бізнесмен Геміш Гардінг, британсько-пакистанський бізнесмен Шахзада Давуд і його син Сулейман, колишній французький водолаз Поль-Анрі Наржеоле та Стоктон Раш, генеральний директор OceanGate, компанії, якій належить батискаф. 

Загиблі
За годинниковою стрілкою зверху зліва: Поль-Анрі Наржоле, Стоктон Раш, Хеміш Гардінг, Сулейман та Шахзада Давуд.

Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, що у Китаї будують повну копію корабля "Титанік" аби зробити з неї атракціон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.