У ТЦК Полтави заявили, що всі українці втратять відстрочки від мобілізації вже цієї осені: що ж тепер робити

Ті, кому належить відстрочка, не втратять на неї право, але її потрібно буде продовжити

тцк, мобілизація україна, військовий квіток
Як продовжити відстрочку від мобілізації після 9 листопада: важливе пояснення

Відстрочки від мобілізації в Україні надаються максимум на 90 днів. Проте нині усі такі документи діють до 9 листопада, після цього відстрочку потрібно буде продовжувати, причому заяву треба подавати особисто. Про це 25 вересня нагадав речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін у коментарі "Суспільному".

За його словами, відстрочки від мобілізації надають максимум на 90 днів - це пов'язано з тим, що кожен черговий указ про продовження в Україні мобілізації діє три місяці. Однак якщо людина отримала відстрочку, наприклад, у вересні чи жовтні, діятиме документ все одно до 9 листопада, до кінця дії "поточної" мобілізації. Військовозобов’язані, які мають право на відстрочку, повинні будуть продовжити її, щоб документ діяв і після 9 листопада.

"Відстрочка, надана, наприклад, 12 серпня, діє до 9 листопада. Тоді набуде чинності новий указ президента про продовження строку мобілізації, і чоловіки заново оформлюватимуть відстрочку, або вона продовжиться через єдиний державний реєстр. Але це не відбувається автоматично - чоловік повинен сам займатися цим процесом", - розповів Істомін.

Українське законодавство передбачає, що така заява про продовження відстрочки може бути подана військовозобов'язаним через "Резерв+". Однак у разі, якщо з тих чи інших причин потрібно подати паперову заяву до ТЦК та документи, що підтверджують, військовозобов'язаний повинен зробити це особисто, наполягає Істомін.

"Хочу звернути увагу на формулюванні – особисто. Тобто сам, персонально, безпосередньо, не через когось – не через рідних, не через адвокатів, не через пошту", - наголосив офіцер.

Він зауважив, що до ТЦК та СП Полтавської області надходять заяви на оформлення відстрочок від призову за мобілізацією поштою, зокрема електронною, проте всі заявники отримують відповідь, що відповідно до Постанови Кабінету міністрів України №560 від 16 травня 2024 року військовозобов’язані подають заяву на ім’я голови комісії ТЦК та СП особисто. Подібні відповіді отримують і адвокати на свої запити.

Скільки діє відстрочка в Україні

Інформатор нагадує, що згідно з законодавством право на відстрочку є у всіх військовозобов'язаних, якщо вони мають підстави, передбачені законом. Кожен може подати необхідні документи та заяву на отримання відстрочки. Право на відстрочку зберігається незалежно від того, на який термін вона видається - доти, доки існують підстави, передбачені законом, та їх можна підтвердити документами.

Відстрочка від призову на військову службу з мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на термін проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. Мобілізацію та воєнний стан в Україні можуть ввести в дію на 90 днів, після цього вони мають бути продовжені відповідним законом. Тобто, відстрочка надається ТЦК та комісією терміном до 90 днів або близько трьох місяців.

У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов'язаних на відстрочку від призову на військову службу з мобілізації здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Для продовження терміну дії відстрочення від призову на військову службу з мобілізації, на особливий період військовозобов'язаний з виданням указу президента України про продовження терміну проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста.

У разі неможливості провести перевірку у військовозобов'язаних підстав для відстрочення від призову на військову службу з мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ТЦК повідомляє про необхідність надання відповідних підтверджуючих документів.

Мобілізація та військовий стан в Україні

Президент України Володимир Зеленський у середу, 7 серпня, підписав закони, які передбачають продовження загальної мобілізації та воєнного стану ще на 90 днів. Цей режим діятиме до 9 листопада. Це вже 12 продовження воєнного стану і мобілізації в Україні.

Нагадаємо, в умовах воєнного стану в Україні діє ряд заборон. Зокрема, заборонено змінювати Конституцію України та АР Крим, проводити вибори президента України, Верховної Ради, Верховної Ради АР Крим та органів місцевого самоврядування, проводити всеукраїнські та місцеві референдуми, проводити страйки, масові зібрання та акції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube