У ТЦК пояснили, хто з 1 вересня втратить право на відстрочку від мобілізації

Право на відстрочку втратять багатодітні батьки, які мають заборгованість по аліментах, студенти та аспіранти заочної та вечірньої форм навчання, всі особи, які мали статут обмежено придатних, а також багато інших категорій

Мобілізація в Україні
Відстрочку від мобілізації з 1 вересня втрачає велика кількість українців

З 1 вересня в Україні продовжуватимуться мобілізаційні заходи щодо поповнення призовниками лав Збройних Сил, а за новим законом про мобілізацію частина українців втратять відстрочку від призову. Йдеться про одразу вісім категорій громадян, яких відтепер можна призвати до українського війська. 

Про те, хто втратить право на відстрочку від мобілізації з 1 вересня, повідомили військові Донецького обласного ТЦК та СП для SUD.ua. Фахівці підтвердили, що з 1 вересня до служби в ЗСУ залучатимуть вісім категорій українців, яких раніше призвати не могли. Втрата відстрочки від мобілізації стосуватимуться передовсім:

  • Студентів та аспірантів, які навчаються заочно чи у вечірній час. Також відстрочку втратять здобувачі другої та третьої вищої освіти.
  • Багатодітних чоловіків, які мають заборгованість за виплатами аліментів на утримання дітей. 
  • Осіб, які залучені до догляду за людьми з інвалідністю III групи.
  • Чоловіків, які виховують дітей одні. При цьому така категорія передбачає дотримання низки умов. Приміром, що мати дитини не є позбавленою батьківських прав, не відбуває покарання у в'язниці, не померла чи зникла безвісти. Усі ці випадки мають бути підтвердженими відповідними документами. 
  • Чоловіків, які залучені до догляду за особами з I та II групами інвалідності. При цьому має виконуватись умова, що у сім'ї більше немає працездатних родичів.
  • Працівників, які мають офіційне працевлаштування на посадах підприємств та організацій Міністерство оборони України.
  • Всіх чоловіків, які раніше мали статус "обмежено придатні". Цей статус скасований, тому слід повторно пройти ВЛК. 
  • Чоловіків, яких висновком ВЛК визнали придатними до служби у ЗСУ. При цьому чоловіки з інвалідністю I та II груп, які отримали її після 24 лютого 2022 року, мають повторно пройти військово-лікарську комісію. 

Варто зазначити, що відстрочку від мобілізації отримали ті громадяни, неповнорідні брати та сестри яких загинули на війні, або ж вважаються зниклими безвісти. Раніше право на відстрочку надавалося родичам лише повнорідних братів та сестер. 

Як новий закон про мобілізацію вплинув на показники призову та події на фронті?

Ухвалений закон про мобілізацію значно покращив показники призову до лав Збройних сил України. Кількість військовозобов'язаних, яких залучили до української армії зросла у 2,5 раза від моменту ухвалення документа. Залучена кількість військовозобов'язаних дозволяє проводити своєчасну доукомплектацію військових частин, відновлювати їх боєздатність, формувати певні резерви й навіть проводити ротацію у деяких підрозділах.

За словами глави Офісу президента Михайла Подоляка, від моменту дії нового законодавства про мобілізацію ситуація на фронті покращилась. У деяких військових частинах навіть проводять ротацію бійців. При цьому Подоляк визнав, що єдиним напрямком, де росіяни тиснуть дуже потужно, залишається Донецький. Ворог сконцентрував на Донеччині все, що мав. На інших напрямках фронту завдяки мобілізації ситуація значно покращилась. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube