«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
За 10 років убили щонайменше 278 журналістів
За останні десять років нікого не притягнули до відповідальності за 81% вбивств журналістів. У всьому світі у 2020 році вбили щонайменше 22 журналістів за їхню роботу, що вдвічі більше, ніж у 2019 році.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на звіт "Глобального індексу безкарності" Комітету захисту журналістів (CPJ).
За 10-річний період індексу вбили 278 журналістів через їхню роботу по всьому світу. За цей час відбулася війна в Сирії, масові антиурядові заворушення в арабських країнах та напади на працівників ЗМІ з боку екстремістських груп та синдикатів організованої злочинності.
За 226 із цих вбивств (це 81%) нікого не притягнули до відповідальності, тобто жодної людини не засудили за вбивство.
За попередній індексний період (з 1 вересня 2010 року до 31 серпня 2020 року) залишилися нерозкритими 83% вбивств журналістів
Минулого року в усьому світі щонайменше 22 журналісти стали жертвами вбивств через їхню професійну діяльність, і це більш ніж удвічі перевищує кількість вбивств 2019 року.
У 2021 році кількість вбивств наблизилася до торішнього, але політична нестабільність в Афганістані та інших небезпечних для журналістів країнах ускладнює прогнозування підсумкової кількості станом на 2021 рік.
До речі, "Глобальний індекс безкарності" КЗЖ підсумовує кількість нерозкритих вбивств журналістів у відсотках населення кожної країни. Для розрахунку цього індексу КЗЖ проаналізував убивства журналістів, скоєні з 1 вересня 2011 року по 31 серпня 2021 року та які залишаються нерозкритими. До індексу включено лише країни, які мають на рахунку не менше 5 нерозкритих вбивств журналістів.
Нагадаємо, МЗС України вимагало звільнити затриманого в Криму журналіста «Радіо Свободи».
Також Інформатор писав, що у в'язницях Росії незаконно утримують дев'ятьох цивільних журналістів з окупованого Криму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.