Нова автомобільна епоха вже почалася, час розібратися що до чого
Днями автоконцерн Volkswagen презентував нову модель електромобіля. У кінці вересня свій перший повністю електричний автомобіль випустила компанія Rolls-Royce Motor Cars. На сьогодні, мабуть, не залишилося автоконцернів, які виробляють елітарні авто, які б не працювали над створенням, не випробовували або не презентували автомобілі на електриці власного виробництва.
Які марки електрокарів сьогодні користуються найбільшим попитом, у яких країнах пасажири надають перевагу автівкам на електриці, а не авто на бензині, чи купують українці електромобілі на акумуляторних джерелах живлення — розбирався Інформатор.
Battery Electric Vehicle (BEV) – абревіатура використовується для позначення "чистого", "всеелектричного" транспортного засобу, джерелом енергії в якому служить акумуляторна батарея.
Також існують Zero Emission Vehicle (ZEV) – автомобілі з нульовим рівнем викидів, не виробляють вихлопних газів. Фактично, те ж саме, що і BEV.
Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV) – гібридний автомобіль із ДВЗ і електромотором, акумуляторну батарею якого можна заряджати від зовнішніх джерел енергії (підключати до розетки).
Hybrid Electric Vehicle (HEV) – автомобіль із ДВЗ і електромотором. Акумуляторну батарею гібридних автомобілів не можна заряджати від зовнішніх джерел, тому пробіг на чистій електриці в гібридів вкрай незначний.
Range Extended Electric Vehicle (REEV) – електрокар зі збільшеним запасом ходу, у якому енергію для акумуляторної батареї виробляє паливний генератор невеликого обсягу.
В останні дев'ять місяців до п'ятірки найбільш затребуваних у світі електромобілів увійшли:
За даними дослідження EV Volumes, у 2018 році глобальні продажі електромобілів склали 996,5 тисячі штук, а з урахуванням гібридів, що підзаряджуються число реалізованих електрифікованих машин склало 2,02 млн одиниць.
Роком раніше таких автомобілів продали 1,3 млн примірників.
Серед країн, мешканці яких думають про екологію - країни ЄС, США, Китай. Примітно, що США зайняли останнє місце в рейтингу.
Публікуємо список країн, мешканці яких купують електромобілі для щоденного використання, у порядку спадання числа власників екологічних авто.
Випереджають інших за кількістю куплених електромобілів мешканці північних країн Європи:
Українці також проявляють інтерес до цього автомобільного тренду, і купують як нові, так і старі електромобілі для персональних потреб.
У вересні цього року перші реєстраційні номери в Україні отримали майже 900 нових і старих електромобілів. Минулого місяця українці встановили рекорд за кількістю зареєстрованих нових електромобілів (BEV).
На графіку чітко видно, що попит виросте практично в половину. У кількісному еквіваленті це означає десятки мільйонів щорічних продажів електрокарів по всьому світу.
Є думка, що вже до 2025 року майже половина всіх автобусів у світі будуть електричними. Лідером у цьому відношенні є Китай — саме на нього доведеться 99% електробусів. Такий прогноз дає Bloomberg New Energy Finance.
Електробуси привертають увагу міської влади по всьому світу.
Влада Парижу і Амстердаму прийняла рішення в найближчі роки повністю перейти на автобуси з нульовим рівнем шкідливих викидів в атмосферу. У Лондоні почали роботу кілька повністю електричних автобуса.
Влада Лос-Анджелеса пообіцяла, що до 2030 року всі автобуси в місті (зараз їх близько 2,2 тисячі) будуть електричними. У Нью-Йорку почалося тестування електробусів Proterra і New Flyer.
Раніше Інформатор повідомляв, що електромобіль Spiritus вміє майнити криптовалюту.
Також ми писали, що Lamborghini готує власний електромобіль.
Крім того, ми писали, що в мережі з'явилися характеристики електромобіля Apple.
Також Інформатор писав, що Toyota планує випустити перший електромобіль.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.