У сенаті США закликали пришвидшити вступ України до НАТО - Зеленський відреагував

Резолюція закликає президента США співпрацювати з лідерами НАТО стосовно питання вступу України до Альянсу

НАТО
Президент України назвав проєкт резолюції сенаторів "важливою новиною"

Республіканець Ліндсі Грем і демократ Річард Блюменталь, які є членами Сенату США, представили проєкт резолюції щодо підтримки швидкого вступу України до НАТО. На їх думку, цей крок є вкрай важливим для запобігання майбутнім війнам.

Про це у Facebook написала посол України у США Оксана Марченко. Вона додала, що за документом сенатори закликали американського президента співпрацювати з лідерами НАТО для розробки чіткого, комплексного шляху вступу України до НАТО.

"Сенат підтримує якнайшвидший вступ України до НАТО. Він вважає вступ України до НАТО критично важливим для запобігання майбутнім війнам, сприяння миру та забезпечення майбутньої безпеки Європи та світу", – йдеться у повідомленні.

Також в резолюції вказано, що Сенат підтримує Україну та українців, які протягом більш ніж 500 днів намагаються захистити свій суверенітет та незалежність. 

Володимир Зеленський назвав проєкт резолюції "важливою новиною для України".

"Важлива новина зі Сполучених Штатів. Сенатори представили проєкт резолюції Сенату США щодо підтримки якнайшвидшого вступу України в
НАТО. Дійсно, лише це може надійно убезпечити Україну та всю нашу Європу, нашу демократію та свободу від нових російських агресій. Що ширший простір НАТО, то ширший простір миру та спільної безпеки. Вдячний усім, хто допомагає нам захищати свободу та наближати тривалий, справедливий мир", – написав президент України у Twitter.

Вступ України до НАТО та саміт у Вільнюсі

У Вільнюсі 11-12 липня цього року пройшов саміт НАТО. Це була дуже важлива подія для України, адже країна очікула запрошення на вступ до альянсу. На жаль, цього не сталося. Проте у спільному комюніке країни-члени альянсу окреслили бачення того, яким має бути шлях України до членства в НАТО.

У документі зазначено, що Україна отримає запрошення до НАТО тільки після того, як виконає певні умови. Зеленський відмітив, що кожну домовленість з партнерами переведуть у конкретні кроки. Тож потрібно готуватись до роботи Ради Україна – НАТО. 

Раніше Інформатор писав, що США мало не викреслило з комюніке згадки про запрошення України до НАТО через твіт Зеленського. Також повідомляли, які саме зобов'язання щодо України взяли на себе США, Канада, Японія, Великобританія, Німеччина, Франція та Італія.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube