НАТО підтвердило зобовʼязання щодо України, взяті під час саміту у Бухаресті у 2008 році.
НАТО опублікувало комюніке, яке було прийнято лідерами країн союзників під час першого дня саміту 11 липня. Зокрема, в ньому йдеться про те, що Україну запросять до Альянсу зі згоди всіх держав-членів.
Інформатор зібрав основні моменти з підсумкової декларації НАТО.
Зокрема, в комюніке відображені наступні тези:
Зазначимо, що у рішенні Вільнюського саміту НАТО немає переліку умов, які має виконати Україна, але визначений механізм щодо їхнього оцінювання.
Інструментом визначення та контролю необхідних для вступу реформ, замість ПДЧ, стане Річна національна програма (РНП). Цей інструмент вже є у розпорядженні України.
"Міністри закордонних справ країн НАТО регулярно оцінюватимуть прогрес за допомогою адаптованої Річної національної програми", – йдеться у документі.
Наразі в рішенні підкреслюється, що лише у разі завершення РНП Україна отримає запрошення до НАТО
Україна подала заявку на прискорений вступ до НАТО у вересні 2022 року після того, як росія захопила чотири області країни. Зеленський наголошував, що на саміті у Вільнюсі на Київ чекає "чіткий сигнал", що Україну приймуть у блок, а не чергові заяви про "відчинені двері" альянсу.
Однак у підсумковому комюніке НАТО щодо України немає конкретики щодо вступу чи запрошення Києва до альянсу, пише Der Spiegel, який ознайомився із фрагментом документа. За даними видання, нинішня версія документа повторює обіцянку, яку було дано українській владі в Бухаресті ще 2008 року. Жодних конкретних термінів приєднання до альянсу не вказується.
На пресконференції Столтенберг заявив, що Україна не отримає політичне запрошення стати членом НАТО на саміті у Вільнюсі 11-12 липня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.