У Кремлі вважають, що прогрес у переговорах між Москвою та Вашингтоном можливий у найближчі 2-3 місяці
В Саудівській Аравії у вівторок, 18 лютого, розпочалися переговори делегацій США та Росії. Вони проходять у столиці країни - Ер-Ріяді. Сторони мають обговорити шляхи припинення конфлікту в Україні
Про це повідомляють російські ЗМІ. Зокрема, пропагандистське видання ТАСС пише, що прогрес у переговорах РФ і США можливий у найближчі 2-3 місяці. Таку заяву зробив голова Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв.
"Адміністрація Байдена не прагнула зрозуміти занепокоєння РФ, зараз США готові вислухати і зрозуміти позицію Росії", - додав Дмитрієв.
Він заявив, що Росія та США перебувають тільки на початку діалогу з питання про санкції. Дмитрієв запевняє, що санкції вдарили по США нібито більше, ніж по РФ.
Видання Reuters повідомляє, що очікується, що сторони обговорять шляхи припинення конфлікту в Україні та відновлення американо-російських відносин. Україна та європейці на цьому етапі були відсторонені від переговорів.
Нагадаємо, американська делегація складається з держсекретаря Марко Рубіо, глави ЦРУ Реткліффа, спецпредставника Трампа Стіва Віткоффа та радника з нацбезпеки Майка Волца. Російська делегація включає главу МЗС Сергія Лаврова, помічника Путіна Юрія Ушакова та голову російського фонду прямих інвестицій Дмитрієва.
Повідомляється, що основною метою зустрічі є підготовка до можливої розмови між лідерами трьох країн - України, США та Росії. Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що Київ не отримував жодних офіційних запрошень та не буде представлений на переговорах. "Україна про це нічого не знала", - заявив він, наголосивши, що будь-які перемовини про Україну без її участі не можуть мати легітимного результату.
Держсекретар США Марко Рубіо дав зрозуміти, що переговори США з Росією цього тижня у Саудівській Аравії - це шанс побачити, наскільки серйозно налаштований російський правитель Володимир Путін. Він запевнив, що Україна і Європа будуть частиною будь-яких "реальних переговорів" щодо припинення війни.