У Німеччині сотні громадян Румунії видавали себе за українських біженців заради грошей і житла: як викрили брехню

На південному заході країни виявили понад 1300 людей, які вдають, що є вихідцями з України

Біженці в ЄС
Румуни реєструвалися як біженці з України, щоб отримати доступ до соціальних виплат і безкоштовного житла

Сотні громадян Румунії, які видавали себе за українців, були викриті в Німеччині. Вони обманним шляхом отримували допомогу, призначену для українських біженців. Обман розкрився, коли з'ясувалося, що "біженці" не розмовляють українською мовою.

Як повідомляє Digi24, румуни приходили в пункти допомоги біженцям, стверджуючи, що вони втекли з України через війну. Їхня мета була отримати доступ до соціальних виплат, житла та інших соціальних послуг, що надаються українським біженцям.

"Вони говорили, що перебувають поза зоною конфлікту і потребують підтримки, як і всі біженці. Їм були створені всі умови: житло, їжа і постійна допомога", - йдеться в повідомленні.

Румунських "біженців" видала їхня мова. Вони не могли говорити українською мовою, що викликало підозри у волонтерів у пунктах допомоги.

Німецька влада відкрила розслідування і з'ясувала, що тільки на південному заході Німеччини понад 1300 осіб, які не є вихідцями з України, але хотіли б ними бути. Серед них багато румунів, які скористалися ситуацією в Україні та доброзичливістю влади в Берліні.

Українські біженці в ЄС

З 2024 року уряд Польщі вирішив продовжити на 6 місяців тимчасовий захист для українських біженців, термін якого закінчується вже 4 березня. Протягом півроку польська влада має розробити нові правила підтримки шукачів захисту з України. Ймовірно, Варшава запровадить процедуру скасування статусу захисту після виїзду з країни навіть на короткий строк.

Також відомо, що уряд Норвегії змінює соціальні умови для українських біженців з тимчасовим захистом. Зокрема, будуть нові вимоги до надання житла, обмеження розселень у готелях, зниження дитячої допомоги, обмеження до вільних поїздок в Україну. Це країна робить для того, щоб зменшити потік українських біженців.

Нагадаємо також: Україна використовує комбіновані атаки, щоб "пробити" російські засоби РЕБ. Чому ж рф продовжує хвалитися, що збиває всі дрони, що прилітають по її об'єктам - думка авіаексперта Анатолія Храпчинського.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube