У Росії засудили претензії США на Гренландію, згадавши про міжнародне право, яке сама РФ давно ігнорує

Москва висловила стурбованість щодо претензій США на Гренландію. Речник Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко заявила про важливість не допустити порушень міжнародного права

В Росії згадали про міжнародне право
Росія заговорила про міжнародне право в Арктиці, забуваючи про власні порушення в Україні

Російська Федерація в черговий раз висловила стурбованість щодо "порушення міжнародного права" з боку США. Цього разу у контексті можливих претензій новообраного президента США до Гренландії. Як заявила голова Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко, Москва не може залишатися осторонь від спроб Вашингтона зміцнити свій вплив у Арктиці, стверджуючи, що це може загрожувати міжнародному праву.

За словами Матвієнко, не можна допустити порушення міжнародного права. Також російська чиновниця обмовилася про "обмеження інтересів інших держав в Арктиці", маючи на увазі інтерес Росії.

"Для Росії Арктика має величезне стратегічне, геополітичне значення. Нас не можуть не турбувати такі поки що незрозумілі заходи. Не можна унеможливлювати порушення міжнародного права просування на Арктику, ми вже мали такі приклади, коли США намагалися розширити свій шлейф, цього не можна допускати", - сказала Матвієнко журналістам 13 січня.

Цікаво, що в цей момент Москва, яка відкрито порушує міжнародне право, розв'язавши війну в Україні і окуповуючи її території, закликає інших не порушувати цей же принцип. Російський політик додала, що "Арктика повинна бути територією миру і згоди", забувши згадати про мир на українських землях.

Цинічні заяви Кремля

На тлі нещодавніх заяв майбутнього радника з нацбезпеки США Майка Уолтца про можливі переговори між Дональдом Трампом та Володимиром Путіним, Кремль повідомив, що, окрім Швейцарії, яка вже висловила готовність стати місцем проведення зустрічі, є й інші країни, які не проти стати посередниками. Прессекретар Пєсков зазначив, що наразі занадто рано говорити про конкретні переговори, оскільки, за його словами, Київ "свідомо" відмовляється від них.

Відповідаючи на традиційні звинувачення на адресу адміністрації Джо Байдена, Пєсков також прокоментував тему "гарантій безпеки" для України та обміну полоненими. Проте він категорично відмовився коментувати питання обміну військовими з КНДР, двоє з яких нещодавно потрапили у полон до ЗСУ.

Пєсков, коментуючи ймовірні переговори між Трампом і Путіним, додав: "Адміністрація Байдена робить усе, щоб залишити найгірший спадок наступникам". Він також припустив, що в рамках зусиль Байдена може бути введена нова партія санкцій проти Росії, але для серйозних коментарів, за словами Пєскова, потрібно дочекатися офіційних повідомлень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube