Росія могла вперше запустити Кинджал із Су-34: наскільки це правда і що це змінює для України

Нова загроза ускладнює прогнозування атак і збільшує кількість тривог, адже Кинджали здатні долати до 2000 км

РФ запустила Кинджал з Су-34
Су-34 з Кинджалом є новою загрозою для українського неба

Російські пропагандисти стверджують, що їх військові вперше запустили гіперзвукову ракету "Кинджал" із винищувача Су-34. Раніше такі ракети запускали виключно з МіГ-31К. Ця подія спричинила масштабну повітряну тривогу по всій території України, повідомляють російські ЗМІ.

Зокрема, російські пропагандисти вказують, що фронтовим бомбардувальником командував льотчик Максим Стефанов. Окупанти радіють з того, що повітряних тривог в Україні стане більше. 

"Екіпаж літака Су-34... під час спеціальної військової операції вперше в бойових умовах успішно застосував гіперзвуковий авіаційний ракетний комплекс "Кинжал", - сказано у повідомленні.

Українські фахівці зазначають, що збільшення кількості платформ для запуску "Кинджалів" (якщо пуск "Кинджалу" з Су-34 підтвердиться - ред.) може ускладнити прогнозування атак. Су-34 масово використовуються для бомбардувань, і неможливо буде визначити заздалегідь, чи несе літак звичайні авіабомби чи гіперзвукову ракету дальністю до 2000 км. Це може створювати нові виклики для системи повітряної тривоги та оборони України.

Згідно з відкритими джерелами, у Росії Су-34 використовуються для авіаударів по Україні в 5-6 разів частіше, ніж МіГ-31К. Водночас "Кинджали" можуть запускатися і зі стратегічних бомбардувальників Ту-22, але такі випадки значно рідші. При цьому запуск "Кинджала" із Су-34 не підтвердили близькі до авіації російські блогери.

"Кинджали", як і раніше, запускаються тільки з МіГ-31 І(К)", - написав блогер і пропагандист Fighterbomber, зазначивши, що перешкодою в даному випадку виступає недостатня швидкість Су-34.

В українських військових телеграм-каналах зазначили, що це вже другий "перший" запуск "Кинжалу" із Су-34. Вперше російські ЗМІ заявили про запуск даної ракети із борту Су-34 у 2023 році. Але тоді експерти спростували таку можливість, адже вантажопідйомність і швидкість Су-34 не дає змоги використовувати дану ракету.

Характеристики "Кинджалу": чи можуть ракети запускати з Су-34

Ворожа аеробалістична ракета Х-47М2 "Кинжал" має дві базові характеристики, які суттєво обмежуть перелік потенційних носіїв – стартова маса аж в 4,2 тонни, та емпірично підтверджена залежність від швидкості літака-носія в момент запуску. Зокрема, саме через ці характеристики росіяни обрали як носій під "Кинжали" літак типу МиГ-31, який має максимальну швидкість польоту 3000 км/год, та заявлений показник бойового навантаження до 9 тонн. Але навіть і в цьому випадку, щоб мати можливість пуску "Кинжала" із МиГ-31 знімається майже усе "зайве" бортове обладнання, начебто включно із РЛС, і такий літак може підняти лише одну ракету Х-47М2, і не зафіксована можливість брати на борт інший тип бойового навантаження.

"У випадку із Су-34 характеристики виглядають взагалі як такі, що виключають навіть теоретичну можливість бути носієм аеробалістичних ракет "Кинжал". По цьому типу літаків максимальна заявлена швидкість польоту складає до 1900 км/год, максимальне заявлене бойове навантаження – до 8000 кг, але за умови повної заправки цей показник падає одразу до 4000 кг. Очікуємо додаткову інформацію", - пише паблік "Оперативний ЗСУ".

Від початку повномасштабної війни Росія не може виготовляти літаки та важке озброєння. Заводи працюють на імпортному обладнанні, до якого потрібні деталі, а їх - немає. Через західні санкції підприємства простоюють. Загарбникам доводиться діставати старі запаси, які вони десятиліттями накопичували та ремонтувати. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube